Baletka

Jižní Korea, 2023, 92 min

Bývalá bodyguardka oplakává svoji nejlepší kamarádku, kterou nedokázala ochránit, a pouští se na misi s jediným cílem: splnit její poslední přání. (Netflix)

M.i.k.e

jako jednohubka ok, ale jinak Baletka svůj potenciál být korejskou ženskou obdobou Johna Wicka nevyužila ani z poloviny. Hlavní hrdinka je sympatická a úplně sem neměl problém jí věřit že dokáže vykosit pár zloduchů, ale té akce je nakonec poměrně málo a když na ní dojde tak se nedá říct že by byla nějak extra inovativní (ať už choreografií nebo nasnímáním). Tak snad Ana de Armas naplní svůj baletní potenciál lépe...55% ()

Bozvav

No, John Wick to zrovna není, ale na stranu druhou, jistá podobnost by tam byla. Vlastně nemám problém s 55 kg mstitelkou, ale spíše se záporáky, kteří byli umělohmotní, kožení neherci. Také chybělo napětí a draw, který jsem postrádala zvláště u akčních sekvencí. Bylo to prostě moc korejské, ale jako celek určitě lepší, než většina toho, co jsem z této země viděla. za mne 55%. ()

JASON_X

Pro ženský, který dokážou pomlátit a postřílet desítky gangsterů s nožema a sekerama, mám odjakživa slabost. Zvlášť když jde o pěkný a málomluvný Asiatky. Ale takový fajn postavy by si zasloužily filmy s aspoň o trochu víc svižnějším tempem, tzn. o trochu víc akcí nabušeným dějem, a taky preciznějšího kameramana, než nějaký tupý hovado, který většinu scén zmrvilo rozklepanou ručkou. Škoda nevyužitého potenciálu, námět byl v rámci brakového žánru výborný. ()

Fr

„POMSTI MĚ! PROSÍM…“   Má to hodinu a půl a stejně to v úvodu natahujou (a nuděj)…  V podstatě se jedná o slabší Bessonovku, takže by se dalo napsat, že je to kategorie „Korejci pro Netflix“, páč pro sebe by si nenatočili… Má to 3 akční scény (včetně blbýho finále). Navíc je to film spíš holčičí… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Ve filmu se opět setkali Jeon Jong-seo , Kim Ji-hoon a Jang Yoon-ju, kteří spolu učinkovali v seriálu „Money Heist Korea: Joint Economic Area“.  2.) Thx za titule „Jakub Doležal“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

agentmiky

Psychedelický trailer mě navnadil na něco honosnějšího, ale Ballerina se nakonec zařadí mezi průměrnější příspěvky do jihokorejské filmografie. Rozhodně mě bavilo sledovat ten vizuál. Po formální stránce si s tím autoři vyhráli, ty rozmanité a extravagantní barvičky měly něco do sebe. A taky ten slizký záporák, kterého se herecký představitel zhostil na jedničku. Ale ostatní aspekty už na tom tak slavně nejsou. Akčních sekvencí zde člověk moc nenajde, ale v tom bych hlavní problém neviděl. Spíše mi vadil ten chaotičtější střih (z toho hned divák pochopí, že herečka v hlavní roli nemá zkušenosti s tímto žánrem), kde málokdy rozumíte, co se na obrazovce děje. Aspoň ta stylizace prostředí a brutalita (viz. rozkousané střepy) samotnou akci zachraňovala. A ten závěr s plamenometem též kladně překvapil. Takže v souhrnu jednohubka, co neurazí, ale ani nenadchne. Za mě dávám 5,5/10 ()

• Jong-seo Jun (Okju) měsíce intenzivně trénovala v bojových uměních v rámci přípravy na bojové scény. (HanzoBureshi)