Reklama

Reklama

Poolman

Trailer

Obsahy(1)

Darren Barrenman (Chris Pine) je zoufalý snílek a rádoby filozof, který tráví dny péčí o bazén v obytném domě Tahitian Tiki ve slunném Los Angeles a spolu se svými sousedy Jackem (Danny DeVito) a Diane (Annette Bening) chodí na zasedání městské rady. Když Barrenman odhalí největší vodní podvod v dějinách Los Angeles od dob Chinatownu, uzavře nesnadné spojenectví s krásnou femme fatale a zároveň sleduje možné stopy zkorumpovaných městských úředníků, vyhořelých hollywoodských týpků a tajemných mecenášů – to vše ve jménu ochrany svého drahocenného Los Angeles. (mac000)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

xzajox 

všechny recenze uživatele

Neviem, čo presne toto malo byť. Nejaký experiment, mix všeličoho. Snažilo sa to byť detektívkou, psychologickým pohľadom do hlavy jednoduchého pool mana, možno komédiou. Nakoniec to nie je ani jedným. Ch. Pine navzdory snahe a istej charizme, v pokuse o napodobnenie Big Lebovského neuspel. Bridges má ten cool proste v krvi. Celý film padá na absencii nejakého zmyslu, pojítka. Divák 2/3 filmu nevie, o čom to je. Niečo sa deje v LA, niečo s vodou, modrooký labilný a naivný Darren na to chce prísť, no vždy nájde len slepú ulicu. Celé je to neustále rušené zbytočnými kecmi, citáciami, hádkami... no bordel. Slabota, stratený čas. 40% - 2* ()

Polux 

všechny recenze uživatele

4/10 | Tak poněkud rozpačité festivalové ohlasy vážně nekecaly a Pine ve svém debutu skutečně předvádí totální kreativní free style, který bude mnoha budoucím generacím zajisté sloužit jako ukázkový guilty pleasure zážitek:-). Slušná řádka (bývalých) hollywoodských hvězd nižší svítivosti je očividně velkým fanouškem Pinea (jinak si jejich účast na tomhle projektu po přečtení scénáře nelze vysvětlit) a Pine je očividně velkým fanouškem Chinatownu a vcelku schopný herec. Bohužel se ukázalo, že kromě toho je i vcelku neschopný režisér a ještě mnohem neschopnější (spolu)scénárista. | V těch lepších (několika málo) momentech nepříliš povedená variace na Big Lebowskiho (loser zapletený do kriminálního případu), v těch horších (a bohužel početně převažujících) momentech gejzír rádoby/trapno humoru, totálně wtf dialogů, ochotnického přehrávání (většiny castingu mi bylo v průběhu jejich teatrálních výstupů vážně líto), nesmyslného chování postav a prostinkého děje, nemající svým levelem ohňostroje marnosti všeho a všech daleko k legendárnímu Roomu od maestra Wiseaua, ve všech zbylých momentech otrocká příběhová vykrádačka (totiž pocta) Chinatownu. | Produkční hodnoty jsou relativně fajn (kamera odvádí slušnou práci, stejně tak jazzový OST má své silné chvilky), ovšem jakmile někdo na place promluví a/nebo s někým interaguje, nastupuje s neochvějnou pravidelností nuda, nechápavé kroucení hlavou a zběžná kontrola zbývající stopáže do konce (alespoň v tomhle ohledu byl Pine k divákům milosrdný). | PeZet ()

Reklama

MightyHal 

všechny recenze uživatele

Chris Pine si tu po vzoru Tarrantina natočil film sám pro sebe, akorát s tím rozdílem že k tomu žádného diváka pozvat nechtěl, ale musel. Poolman není špatný film, jen to celé působí dojmem že Pine si tu natočil film pro radost, naházel si do něj kupu odkazů (kde některé pochopí jen on sám) a na diváka kompletně kašlal. Výsledek je tedy outrage pro všechny movie kritiky a diváky. JENŽE! Ono to není blbý. Ten film má nádherný vizuál, vypiplaný soundtrack a hravě skáče mezi vizuály, kdy rozpálené okolí bytovky a bazénu střídá poetika noirových filmů osvícených neony. Do toho je tu i velké množství kreativně a vtipně udělaných scén, díky kterým jsem místy podivné random dialogy zvládl překousnout. Ano, má to chyby, jak říkám místy to opravdu působí že hodně replik/narážek chápe jen sám Chris Pine, jenže pod touto tvrdou slupkou je ve skrze nádherný a s láskou udělaný film, který mě svou hravostí uhranul. Navíc si i myslím že do toho tak trochu prosakuje lehký surrealismus a celá ta "lážo plážo" zápletka měla taky odpodstatnění. Takže podle mě to žádný kultovní snímek nebude, ale je to fakt příjemná žánrovka, která není pro 95% diváků. 8/10 ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Pine si natočil film pro radost a bez ohledu na diváky. Je to chaotický, příběhově celkem o ničem, plný řečí z cesty a referencí, ale dá se jako uvolněná pocitovka se sympatickou I<3LA hlavní postavou + potěší ten hezký vizuál. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Natáčalo sa od júna 2022 v Los Angeles po dobu 21 dní. (Arsenal83)

Reklama

Reklama