Přetížení

Akční / Drama / Krimi / Sportovní
Brazílie, 2023, 107 min

Roger, který rád závodí v tahačích, zničehonic přijde o všechno. Pak ale dostane lákavou, ale nebezpečnou nabídku. Začne pracovat jako řidič pro partu zlodějů? (Netflix)

Arsenal83

Tá akčná krimi stránka celkom sadla, len herci mi nesadli a nesadla mi ani namachrovaná černoška, ktorá vie všetko najlepšie a každému chlapovi bez problémov natrhne prdel aj bez análnych kolíkov. A vo vedomostiach ju predbehlo ešte aj 14-ročné dievča, ktoré radí skúseným pretekárom, ako ovládať tie nákladiaky poriadne 😀 Inak celkom napínavý príbeh, ale s jasne predvídateľným koncom a roztrasená kamera miestami tomu tiež veľa nedávala. ()

bourec

Brazilci jsou stejně jako latinská amerika první a nejlepší v obchodu v drogách, a další krimi činnosti. Ale filmy točit neuměj. Závodní záběry na hovno. Scény z únosu přívěsu zcela přitroublý. To si ten řidič toho nevšimnul. To vypadalo, že kabina řidiče u toho okradenýho kamiónu byla prázdná, nebo co. Celý nepovedený. Bez kapky napětí. 30%. ()

cxxj

Začnu pozitivy. Film je to krátký, jezdí tam auta a kamiony, postavy jsou jednoduše rozlišitelné. Hudba je totálně zapomenutelná. Píši recenzi asi 10 m po titulcích a už si nepamatuju ani jedinou skladbu. Vizuál se celou dobu filmu hledal a nejsem si jistý, že se našel. Herci celou dobu dávali vědět svými výkony, že se bavíme o kategorii C nebo D. Tuto cenovou kategorii doplňovala také poměrně skromná výprava. Hloubka postav nebo logika snad v čemkoliv a od kohokoliv je nonexistentní. Kdo aspoň trochu tuší jak funguje kamion a připojování návěsu, tak musel trpět od začátku až do konce. Postava tajného policisty byla jasná od prvního záběru - ono celkově tak 90% děje dokáže člověk co pár filmů viděl předpovědět přesně včetně hlášek a zbylých 10 % je většinou těžké WTF. Je zde také přitomna moderní agitka, kdy nejpodstatnější můžská postava je privilegovaný a marný týpeček, kterého neustále školí vedlejší ,dokonalá, ženská postava (která optimálně není bílá).  * ono o něčem vypovídá i fakt, že už oficiální popis od Netflixu (min tady na čsfd) není taky zrovna telling. ()

BOURQUE

Jeden z ďalších nevydarených pokusov Netflixu, teraz z Brazílii, v ktorom tvorcovia sa snažili vytvoriť napínavý akčný film, v ktorom dominujú kamióny, rýchla jazda, masívnejšie dialógy a tvrdí chlapíci. V podstate ani jeden z vytýčených cieľov sa nepodarilo naplniť. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

• Natáčelo se v brazilském městě São Paulo. (BMW12)