Reklama

Reklama

Poslední ze slavných králů

  • Dánsko The Last of the High Kings (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Dospívající Frankie má před sebou nezáviděníhodný úkol přežít léto. Pod dohledem svérázné matky, uprostřed klubka sourozenců a s věčně nepřítomným otcem to je nesnadný úkol sám o sobě, natož když je vylepšený čekáním na výsledky závěrečných zkoušek ve škole a nepříjemným pocitem, že nedopadly zrovna nejskvěleji. Naštěstí má to léto roku 1977 i své slunné stránky a to, že krásné a nedostupné dívky nemusejí být zase tak nedostupné, mezi ně nesporně patří. (Faidra)

(více)

Recenze (18)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Perlička, jež zapadla na dno filmové tvorby posledních let, kaleidoskop barvitých postaviček a hřejivý lok irského moku v jednom. A také vzpomínka na jedno dávné léto v Irsku, které dávno zmizelo v nenávratnu, film, díky kterému vám výraz "protestantka" utkví v paměti jako nejopovržlivější nadávka, a Gabriel Byrne jako otec jedné krásně šílené rodiny, do níž byste chtěli patřit taky. Tak si někdy - nejlépe nějakého deštivého podzimního večera - udělejte čas a zavzpomínejte si nejen na léto. ()

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Film, který mi nějak unikl, i přesto, že hlavní roli tu hraje Jared Leto. Film, který vznikl na motivy knihy, která mi i přesto, že jsem knihomol nic neříká a film, u kterého jsem strávila rozkouskovaně 3 hezké večery. Film, který má osobitou atmosféru, krásné záběry Irské krajiny a poselství o jednom létě, které i přesto, že vypadá že nebude fajn je nakonec víc než hezké. Rodina, kde má hlavní slovo matka, která nežije ničím jiným, než tím, že její synové jsou potomci králů, sourozenci, kteří jsou mladší, ale láskyplní a otec, který je neustále pryč, protože jeho životem je divadlo a sen stát se slavným hercem. Je to pomalé, příjemné, je tu spoustu hezkých narážek a scéna, kdy si Frankie udělá srandu z otce při zpovědi doma v obýváku, protože zhřešil s protestantkou mi utkvěla okamžitě.  Catherine O´Hara je tu úžasná a celé herecké obsazení je vlastně hrozně fajn. Takže pokud film neznáte a nevíte co teď při podzimních večerech, rozhodně doporučuju. ()

Reklama

Elessar. 

všechny recenze uživatele

Taký trochu skrytý poklad. Začínajúci Jared Leto v jednej zo svohich prvých úloh. A Catrine O'Hara v ďalšej z rolí trochu nezodpovedných matiek. Film sa odohráva počas nekonečného leta 1977 kde svetu vládne Elvis a všetko sa zdá byť zaliate slnkom. I keď Frankie by sa za svoju írsku patriotistickú rodinu najradšej zahrabal pod zem a niet sa diviť. Rodinka žijúca si ujetý životný štýl dokáže spôsobiť hanbu nejednému dospeivajúcemu. Ešte k tomu prostredie írska ktoré dáva plusy hore :) Na leto ako robené :) ()

AnnaW 

všechny recenze uživatele

Nečekané překvapení, moc mě to bavilo. Když napíšu, že je to film o rodině a mládí, touze a přátelství, asi to zní poněkud sentimentálně, což :)) Ale je to tak, hloupé a naduté to však rozhodně není, plus si připočtětě dost dobrý herecký výkon, který tu předvedla Catherina O'Hara, coby matka a Jared Leto jako její syn. ()

loveless 

všechny recenze uživatele

V létě 1977 v Irsku čeká dospívající Frankie na výsledky závěrečných zkoušek. Bojí se, že je neudělal a chce si pořádně užít své poslední prázdniny... Malý film s příběhem jako ze života a se skvělým hereckým obsazením. Možná první hlavní role Jareda Leto? Tenhle film mám moc ráda, ani lety neztratil nic ze svého kouzla. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama