Labužníci v kobce

Maliny / Grilované maso (E08)

(epizoda)
  • Japonsko Kiichigo / Yakiniku (více)
TV spot

Marcille vzpomíná, jak se ve škole seznámila s Falin. Pak rozzuří vodního ducha, kterému do jezírka vyleje špinavou vodu, ve které se předtím umyla. (Netflix)

TV spot

TheDarKnig

Epizoda zaměřená na Marcille. To samo o sobě už znamená prakticky plný počet. :) Potěšil hlubší pohled na její minulost, její schopnosti, formování jejího vnímání světa a jejího snu. A pak jsme s ní v centru dostali prozatím asi nejlepší střet s monstrem v seriálu nejen kvůli znovu výborné, dynamické a nápadité animaci a práci kamery, ale hlavně kvůli tomu, že tentokrát celý střet měl jinou atmosféru než obvykle. Méně odlehčenou, humornou. Bylo cítit, že tohle je opravdové nebezpečí, kdy jde o život. Čas od času je to fajn i v takto komediálním počinu. Nakonec, není to jen komedie, ale zároveň i stále zatraceně promyšlená, velká fantasy. ()

Katakimiku

Tady musím vypíchnout další ze skvělých věcí v seriálu - i když je každá epizoda vlastní menší příběh, nikdy to není nuda, každý díl je naprostý unikát, co se zaměřuje na jinou postavu a přitom vás nezahrnuje zbytečnostmi o jejím životě, ale třeba dnešní Marcillin flashback na Falin, působil strašně přirozeně, rozvinul svět, o něco víc nám přiblížil samotnou Marcille, její motivace a způsob myšlení a taky dal jasně najevo důvod, proč se těšit na setkání s Falin (v tuhle chvíli stále v dračím žaludku) a že to nebude jen postava level Haruno Sakura, která je určená jenom k záchraně od hlavních hrdinů - je to zajímavý charakter se zajímavou osobností a způsobem života. Z mého dlouhého komentáře je doufám znát, jak moc mě to nadchlo, takže si dovolím dát další 5hvězdičkové hodnocení za naprostou spokojenost. 9/10 ()