Pozůstalá

• Jižní Korea Seon-san (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Jižní Korea, 2024, 4 h 44 min (Minutáž: 39–56 min)

Epizody(6)

Po smrti strýčka, kterého nikdy neviděla, zdědí hřbitov. V jejím okolí pak ale začne řádit vrah a na povrch vyplují temná tajemství. (Netflix)

hanibal73

3*1/2 Škoda, že se Korejci nejmenují normálně. Všichni jsou Kimové akorát s jinou koncovkou. Většinu filmu jsem nevěděl o kom se mluví. ()

Daiker

Korejci nám dali mini sérii, která mohla mít sympatičtější herečku, která se celou dobu tváří jak py... Dějově je to zajímavé, hřbitov o který tam vlastně celou dobu jde jsme neviděli ani jednou. O dost lepší je příběh s dvěma policisty, kteří se mi pořád pletli. Pletli se mi jména osob, když vysvětlovali dění okolo rodin zavražděných. O afektovaném herectví se už ani nemá cenu zmiňovat, ale tady to bylo dost uřvané a moderátorka zpráv ze Severní Korei asi školila herce 🙃 Rozuzlení příběhu jsem nečekal a finále bylo více akční.... ()

Lenka.Vilka

Zajímavý příběh. A to ve všech ohledech. Možná proto mám trochu problém ohledně sepsání komentáře. Jako u všech podobných žánrovek. Protože tady se hned na začátku stane pár věcí, který mě odvedli od těch podstatných. A důvod byl prostý. Prostě jsem pořád doufala, že tam bude "víc". A nakonec to bylo právě takhle lepší o mnohem víc. A možná právě kvůli tomu ve výsledku celá Pozůstalá funguje mnohem líp. Že je to vlastně pod povrchem rodinné drama. A tam to funguje vlastně nejlépe. Všechny postavy jsou vážně dobře napsané a celou dobu se na seriál strašně dobře kouká. Atmosféra je naprosto skvělá. A byť by mě nikdy nenapadlo, že to řeknu, šest dílů a jejich zkrácená stopáž, dohromady to má čistého času vlastně jenom čtyři a půl hodiny, takže děj furt jede a jede a sotva se stihne nadechnout. V posledním díle jsem s postavama sotva dýchala i já sama. Fakt to bylo napínavý. 90% ***** Přičemž Sang-ho Yeon mě začíná fakt dost vostře bavit. Takže super...už se jenom párkrát vyspinkám a bude mít venku další seriál ♡ a jelikož jsem žádnou z předchozích verzí Parazita neviděla, tak jsem vážně hodně zvědavá. Namětově to vypadá hodně dobře. Ale nejdřív Peklo  :) ()

kklepkaa

Tak tohle se scénáristicky moc nepovedlo. Zaplať pánbůh za 6 dílů. Hlouposti typu jako nesmyslný dotaz jednoho policajta na druhého, zda v totálně spáleném autě se spálenou mrtvolou nenašli nějaké stopy a nevěřícný pohled poté, když jako fakt nenašly, je jedna z mnoha. Hlavní hrdinka se chová jako totální nána, no vlastně nejen ona. Jediná sympatická postava byl ten chytřejší policajt. Ale ten potenciál tam jinak byl. Škoda ()