Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Horor

plakát

Modrá až na kost (2021) (seriál)

Tenhle typ tvorby mám fakt ráda. Skvěle zahrané, parádní atmosféra, tak akorát dílů. Jen to trochu kazí to, že to tak nějak všechno čekáte.

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Musím uznat, že to bylo dost chytlavé se zajímavými charaktery a vizuálem.

plakát

Jsi mé jaro (2021) (seriál)

Tohle byl velice příjemně strávený čas a já si to náležitě užila. Zpočátku to vypadalo na zajímavou detektivní linku, ale ta se pak tak trochu vytratila a seriál se zaměřuje vyloženě na hlavní postavy. Nic moc mě vlastně nerušilo, ani pomalejší tempo, ani žádná vyloženě otravná postava. Ústřední dvojice mi fakt sedla. Tohle vám prostě vykouzlí na tváři úsměv.

Seobok (2021)

Ten námět měl potenciál, ne že ne. A není to ošklivě natočené, má to i dobré herecké obsazení a vlastně tři čtvrtě filmu jsem se i nakonec bavila, i když film neukazuje nic nového. Akční konec mi nevadil, spíš naopak. Ale to vyústění mě nijak neohromilo a zanechává film v jisté průměrnosti. Škoda, mělo to na víc.

Algoissjiman (2021) (seriál)

Zajímavý jihokorejský počin se západním nádechem. Nemůžu říct, že bych z toho byla vydřená, ale hlavně ze začátku to na mě působilo tak reálným dojmem a říkala jsem si jo, něco podobného jsme si v sobě zažila asi každá, takže jsem kupodivu dokázala sympatizovat s hlavní hrdinkou.

Dezertér (2021) (seriál)

Tahle minisérie se hodně povedla. Bavil mě každý jednotlivý příběh, ale ten poslední byl obzvlášť povedený. Hereckým výkonům nemám co bych vytkla. Obzvlášť ústřední dvojice byla prostě skvělá, herci spolu měli výbornou chemii.

Kvílení (2016)

Musím říct, že místy se to trochu táhlo, ale jinak parádní hutná atmosféra v korejském stylu.

Gonjiam (2018)

Už během sledování jsem si říkala, že tohle je takový Blair Witch, ale o dost povedenější. Poslední půlhodinka byla dost výživná.

Práva (2021) (seriál)

Hodně zajímavý nadprůměrný seriál s právní tématikou, nicméně jsem s ním pár problémů měla. Když vezmu zápletku jako takovou a celé to její řešení, tak je to místy až absurdní a překombinované (jako korejští policajti jsou na co?!), ale dá se to ignorovat. Některé případy z pohledu korejského práva byly opravdu zajímavé. Ale musím říct, že tohle není ten typ seriálu, který by vás přikoval k obrazovce do 5 do rána. Myeong-min Kim a Beom Kim byli skvělí a evidentně si své role užívali, měla jsem jen trochu problém s lehce otravnou Hye-yeong Ryoo.

1987 (2017)

Velice zajímavý vhled na korejskou historii, která není českému divákovi až tak vzdálená. Některé momenty, a nebylo jich málo, byly hodně silné. Skvěle zpracované, úžasné herecký výkony.