Vavča

Japonský seriál, který se točí kolem otázky, může být přátelství mezi mužem a ženou? Hlavní hrdina - fotograf Soichiro 25 let, zrovna není typ člověka, který by byl posedlý praktikami bulvárních novinářů, kterými je obklopen, za svoje humanistické gesto je za trest z Hokkaida poslán do Tokia(zatím to nezní jako trest co) fotit jídlo. Není to sice úplně nuda k uzoufání, ale cítí, že potřebuje najít něco jiného. Co je důležitější přichází žít do domu své sestry spisovatelky Kaede. Ta v něm žije s kamarádkami - dorobo neko - Fuyumi, mladá žena, která jde prostě už z principu po zadaných, dále je tu kadeřnice Natsuki. S tou se Soichiro poznal za trapných okolností už dříve. Uznejte sami, že přežít v tomhle prostoru pro muže bez úhony nejde, nechci moc spoilovat děj. Takashi Sorimachi výborný ve své roli a zejména Esumi Makiko k němu tvoří ten správný protějšek. Série má vynikající břitké dialogy, vtipné momenty, trochu drama. Jenže konec se mi tak nějak vůbec nelíbil, přišel mi dost nerealisticky ukončený, přece jen jsem si přál vidět něco jiného. ()