poster

Hra o život (TV film)

 • Velká Británie

  Game of Their Lives, The

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2002, 80 min

Režie:

Daniel Gordon

Producenti:

John Battsek

Střih:

Justine Wright
(další profese)
 • molotov
  *****

  Úžasný dokument o něuvěřitelném úspěchu severokorejských fotbalistů na Mistrovství světa v Anglii. Vynásobte naše Nagano deseti a možná se přiblížíte k šoku, jaký tehdy způsobili Korejci celému světu. Dokument sleduje vyprávění šedesátiletých staříků o jejich slavných zápasech, zápasy ukazuje v barevných dobových záběrech a je doplněn komentáři fotbalových historiků, fanoušků i jejich soupeřů. Má úžasný spád, nastiňuje i nečekané problémy s účastí neuznávaného státu na mistrovství světa a politickým pozadím jejich účasti, ale hlavně je oslavou fotbalu. Nesmírně zajímavý dokument nejen pro ty, které zajímá Severní Korea, ale i pro všechny sportovní fanoušky. Stejně, jako si korejské hráče zamilovala celá Anglie, tak jim v tomto dokumentu budete držet palce i vy.(20.3.2008)

 • neoBlast
  ***

  Jistě historicky zajímavá událost, ale zpracování není ničím originální co by pozvedávalo úroveň z odpoledního vysílacího času na ČT2. Rozhovory s tehdejšími aktéry jsou buď tak moc cenzurované, nebo to mají pánové v hlavě trochu už moc promixované propagandou a senilitou. 50 %(6.11.2011)

 • hunty
  *****

  O úspěchu Korejců jsem neměl ani ponětí, takže jsem byl ohromen. Moc pěkné nastínění Severní Korey (asi je na to připravovali ty 4 roky), ale i jednotlivých zápasů, které jsou prokládány komentáři fotbalistů, historiků a fanoušků. Měli to těžký kluci, když museli spát s krucifixama na zdi ve strašidelném prostředí katolické ubytovny : ) Gordon zpracování dokumentů ze Severu zvládá na jedničku.(8.4.2010)

 • Thomick
  *****

  Řemeslně dokonale vystavěný dokument o jedné nezapomenutelné partě. Zdá se to opravdu neuvěřitelné, přitom ty ingredience úspěchu jsou tak prosté a obyčejné. Týmovost, bojovnost, energie ... trošku mi to připomíná naše letošní hokejové mužstvo. :)(26.5.2010)

 • Vejrrr
  *****

  Moc pěkný dokument o jednom zázraku, který se stal na Světovém šampionátu ve fotbale roku 1966. Znalci fotbalové historie si jistě přijdou na své a vlastně i milovníci historie takové, protože tehdy to bylo napůl o fotbale a napůl o politice. V roce 1966 pozvat na anglickou půdu tým severokorejských fotbalistů bylo vzrušující jistě samo o sobě. Co potom když se z této kupky outsiderů vyklubalo něco co ohromilo celý fotbalový svět.....(13.10.2009)

 • - Některé záběry z tohoto snímku byly později použity i v režisérově dalším dokumentu s názvem A STATE OF MIND. (Eso_Rimmer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace