Reklama

Reklama

Vražedný paradox

(seriál)
  • Jižní Korea Sarinja-ng-Nangam (více)
Trailer
Jižní Korea, 2024, 7 h 5 min (Minutáž: 45–63 min)

Režie:

Chang-hee Lee

Předloha:

Ggomabi (komiks)

Scénář:

Da-min Kim

Kamera:

Se-Seung Park

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Obyčejný mladík zabije neznámého muže a nezůstane jenom u toho. Mazaný detektiv ho pak vtáhne do hry na kočku a na myš, která jako by neměla konce. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

SmileSun 

všechny recenze uživatele

Z morálního hlediska je tento příběh určitě vstup na velmi tenký led. Na jedné straně budou stát ti, co si myslí, že spravedlnosti by mělo být učiněno zadost, obzvlášť když se jedná o případy, kdy se nedaří padoucha dopadnout, nebo si svou svobodu uplácí, a nebo ještě hůř, když selhává systém. Na druhé straně budou ti, co nechtějí dovolit, aby zde byli samozvaní soudci a kati. V tomto seriálu obě tyto strany dobře znázorňují Choi Woo-shik a Son Suk-ku. Spoiler: Trochu jiný úhel pohledu je v případě prvního zabití, kde se více méně jedná o sebeobranu. Další případ už je skutečnou vraždou, aby Woo-shik zabránil prozrazení, a když pak zjistí, že má na to šestý smysl, tak už to jede… Je zde ale také dobře zobrazeno, co takový život obnáší: podřadné-nenápadné zaměstnání, samota, strach, noční můry, skrývání… A v případě Suk-ku je zase dobře zobrazeno, že zastávání určitého názoru se může lehce změnit ve chvíli, kdy se jedná přímo o vaší osobu. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co mě zaujalo tak moc, abych tomuhle seriálu dala svůj čas? Předvším to, co je tady nejdůležitějším. A to myšlenka: Když někoho omylem zabiju během toho, co se on nejdřív pokusil zabít mě, snižuje se míra špatnosti mého skutku, když se potom dozvím, že jsem zabil vraha? Pořád je to vražda. Dostanu za to metál, protože jsem vlastně pomohl společnosti? Pořád je to špatná vražda? A když se v tom rozhodnu pokračovat cíleně? Je to horší vražda než když to bylo ve fázi náhody? ***** No, a jaký to teda bylo? Rozhodně teda zajímavě natočený. Když se první polovina snaží tvářit poměrně odlehčeně, ale druhá polovina je už trochu jiná liga, když se na scéně objeví "bývalý pomocník spravedlnosti", který není až tak moc vybíravý ohledně zabíjení. Díky tomu se skvěle střetnou dva různé pohledy na stejnou věc. A tam někde uprostřed je detektiv, který se tohle všechno snaží vyšetřit, přičemž má ohledně všeho svoje osobní motivace. Díky tomu je konec tak skvělej. Společně s dějem a jak je to celý natočený mi přišlo, že kdyby bylo obsazení jiný, možná by to nebylo tak skvělý. Woo-shik Choi byl naprosto skvělej. Takže jsem ráda, že s ním mám připravený tři filmy. Sice náhoda, ale příjemná  :) ()

Reklama

kondor77 

všechny recenze uživatele

K tomuto seriálu raději přistupujte bez jakéhokoliv očekávání, protože jinak budete patrně zklamáni. Hlavní hrdina je totiž psychouš se sociopatickými rysy, kterého smysl pro pokřivenou morálku (ranný Dexter by ho ihned sejmul :)) dohnal k zabíjení padouchů. Navíc mu scénaristé házejí klacky pod nohy v podobě morálních "dilemat", které evokují edukativní komixy pro malé děti v něchž se mají naučit rozdíl mezi dobrem a zlem. Ale abych jen neprudil. Potěšila solidní akce a absence silné ženské hrdinky. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama