Peníze těch tupců (2023)

Zaujímavý film, podaný nie až tak zrozumiteľne. Navyše po dlhom čase som si pozrel film s dabingom a nechápem čo za kokota to vymyslel, že polka bude nadabovaná a časť nie? Napríklad tam bol rozhovor a moderátor sa pýtal po anglicky a hlavná postava odpovedala česky (nadabované). Asi zas na čas seriem na dabing. 3*

Dycky Sunderland - Série 3 (2024) (série)

Táto séria ma trošku sklamala, zrazu sa vhuplo do deja. Iný manažér, nový majiteľ, hráči. Neprehľadné a krátke. Mohli spraviť jednu časť hlbšej rekapitulácie čo sa stalo od poslednej série. Potom sa skočilo na polsezónu a zrazu finále. Mohli určite spomenúť že tam hral Defoe, solídna postava anglického futbalu.. Extrémne krátke, zaujímalo by ma prečo iba 3 časti po rokoch? Či čakali na Roya Keana? Každopádne posledná časť to zdvihla pocitovo hore, priniesla emócie radosti aj smútku... Celkovo je tento počin nadštandardný a rád som sa na to pozeral.

Ostrov (2023)

Jednoduchý film, ktorý som pustil žene k žehleniu... Pekné prostredie ale už od začiatku viete ako to dopadne. Aspoň herci mali platenú dovolenku pri mori. Ale úplná tragédia to nie je. Slabé 3*

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Na úvod poviem, že ma to bavilo viac ako predošlý diel napriek tomu hodnotenie dávam nižšie... Vrátilo sa to na známe miesta ale nebolo to vtipné, príliš veľa postáv a navyše hlavná bola mladá Spenglerova - ktorá chcela mať lesbický vzťah s duchom...ó áno. Celkom trapas, že bez Kumaila by tam humor nebol a to bola nadbytočná postava. Nikam sa to neposunulo a nebola to ani posledná rozlúčka s pôvodnými hercami.  Na jedno pozretie z nostalgie fajn ale nikam sa to neposunulo, nové nápady nevyužité a stred filmu zúfalo nudný. 3*

Self Reliance (2023)

Nenechajte sa odradit hodnotením, je to lepšie. Videl som filmy podstatne slabšie a mali cez 60 percent. Za jedno pozretie to určite stojí, ma to svojský humor a istú dávku napätia. Slušné 3*

LaRoy, Texas (2023)

Veľmi pomalý rozbeh, hlavný hrdina je úplný lúzer a časom mi to liezlo na nerv. Postupne sa to začalo solídne zamotávať a to ma začalo baviť. Koniec dopadol pre mňa nečakane, a záver bol useknutý. Niekomu to môže vyhovovať ale mne sa to až tak nepáčilo. Každopádne je to pomerne priemerný film, zasadený do zapadákova ale je zároveň zaujímavý. 3*

Halo - Visegrad (2024) (epizoda)

Strašné efekty a samozrejme treba plniť teplošské kvóty dpči! Celé zle

Land of Bad (2024)

Mám rád akčné filmy podobné tomuto. Kedysi sa takéto snímky točili často, vtedy by to bol priemer. Vzhľadom na to aké kkciny sa natáčajú dnes, je to solídny nadpriemer. Russell je extrémne vyžratý tak jeho postava len sedí na riti. Každopádne mladší Hemsworth si išiel čistú akciu survival mode. Akčná jednohubka ktorá určite nerobí hanbu tomuto žánru. 4*

Krvavá stovka (2024)

Výborný dodatok k seriálu. Samostatne by to nemalo na plné hodnotenie. Nepáčilo sa mi akurát zaradenie Spielberga, a jeho kecy o slobode a demokracii... Radšej tam mali dat nejakého historika. Dobre sa na to pozeralo, bola tam emocia, mám rád tento typ dokumentov. 4*

Gentlemani (2024) (seriál)

Narovinu poviem, že film bol lepší- mal väčší spád, dynamickejší a hlavne finále bolo vrcholom. Seriál je dobrý ale chýbajú tomu spomenuté atribúty. Opakuje sa rovnaký motív, treba niečo urobiť a Eddie to urobí. V šiestej časti to začne gradovať a potom to vyšumí do prázdna... to som nepochopil. Posledná časť ma vyložene sklamala. Ale aby som nebol len negatívny, je to jeden z tých lepších počinov - žiadne woke pičoviny, kvalitná zápletka a vidieť remeslo skúseného režiséra. Solídne 4*