Reklama

Reklama

Záhadný Bruno Cremer

(TV film)
  • Francie Le Mystère Crémer
Francie, 2022, 52 min

Režie:

Sandra Marti

Hrají:

Bruno Cremer (a.z.)

Obsahy(1)

Portrét herce, který se proslavil rolí komisaře Maigreta... České publikum má jeho tvář neodmyslitelně spojenou s postavou komisaře Maigreta, kterou ztvárnil nesmírně věrohodně. K Praze ho navíc pojil fakt, že se v ní některé epizody slavného seriálu natáčely. Kdo ale byl Bruno Cremer ve skutečnosti? Co o něm víme? Tento velmi populární herec si bedlivě střežil své soukromí. Skutečně ho znalo jen pár blízkých přátel, mezi nimiž byli Jean Rochefort, Jean-Paul Belmondo, Jean-Pierre Marielle či Jacques Perrin. On však, na rozdíl od nich, nikdy neplnil přední stránky novin a časopisů. Přesto jej lidé ctili a milovali. Byl pro ně jakýmsi prototypem "obyčejného člověka". Pro ty, kdo by si chtěli připomenout další jeho role, uveďme alespoň pár titulů, v nichž hrál: Černý talár pro vraha, Docela obyčejný příběh, Mzda strachu či Cena za nebezpečí. Dnešní dokument mimo jiné ukazuje, jak plachý a citlivý byl muž, který hrával drsné hrdiny. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

andrii 

všechny recenze uživatele

Vyba(r)vil, každý, "svého"... Přiřadil sklíčko, do rámcové mozaiky. Zátiší, názory, přístupy, rozvážný takt, soustředění, empatii. Siluetu s krémovými vlasy toho, který měl v merku, v roli, krepovaté charaktery, s brunátnou krustou. Nenápadný, neuhybatelný, brilantí obranný břit. Za brankou intimity brán coby briliant, crème brûlée civilní laskavosti a  lidskosti. ()

Anianna 

všechny recenze uživatele

Cremer je jedním z těch herců, o kterých budu vždy říkat, že v jejich podání je postava lepší, uvěřitelnější, živá... Třeba ve filmu Mzda strachu z roku 1977, ačkoli je jinak původní verze z roku 1953 excelentní. Ale hlavně Maigret.... Cremer je pro mě lepší než Gabin nebo Atkinson, natož Depardieu. Z dokumentu vyplývá, že Cremer hrál Maigreta pomalu, intimně, subtilně. Ano, hraje ho přesně tak, jak ho mám načteného. A vůbec ve všech rolích, v nichž jsem ho viděla, mě svým herectvím zaujal. On sám říká, že nejlépe mu je v postavách, ve kterých hraje. Teprve pak se cítí být naživu. Mám ho ráda, a tak jsem dokument celý zhltla s nulovou motivací být kritická. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Herec pohledem očima jeho blízkých přátel a sympatozantů, kteří ho měli převážně velmi rádi. Jednou se objeví humor kdy Bruno zastaví s kamarádem v autě u policistů, stáhne okénko a ti zasalutují se slovy "dobrý den pane komisaři". jinak se vnucuje otázka - dělal Bruno také občas něco jiného, než hrál v divadle a filmu? Bruno tak po shlédnutí zůstává záhadný. Dokument na České televizi Artu. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama