Co má Jennifer na svědomí

Trailer
Velká Británie, 2024, 87 min

Jenny Popplewell

VOD (1)

Jennifer Panová zavolá na tísňovou linku, že její rodiče někdo zastřelil. Vyšetřování případu se ale brzy začne točit hlavně kolem ní. (Netflix)

Trailer

oveckaoa

Ženská se stěhuje s rodinou z Vietnamu do Kanady.  Rodina po ní chce, aby byla doktorka, ale  ona to nechce tak předstírá , že to studuje pak si najde chlapa, ale on je/byl  drogový dealer  a rodičům se to nelíbí tak jí zakážou se s ním stýkat. Ona na ně kašle a pak si domluví na ně vrahy oni zabijou její matku  a postřelí otce ona pak zavolá na policii a hraje to na to, že jich přepadli. Dokument dobrý jen je to minimalistické a nevysvětlí se tam proč pokud zhruba od půlky věděli, že lhala ji nenapíchli na detektor lži (pokud to teda v Kanadě není nelegální nevím zjišťovat to nebudu). 60 procent ()

Djoker

Spoiler v názvu je vždycky problém. Případ Jennifer Pan doručí mnoho materiálu z výslechové místnosti a je svým způsobem hodně mrazivý, protože jde o klasický family shit. Když je ale celou dobu zřejmé, co se stalo, tak zkrátka nemůže jít o struhující záležitost. Netflix sice v pravidelných intervalech fluše haldu true crime dokumentů, ale stále častěji jsou odfláknuté. Méně je někdy více. ()

Skeksis

Smútiaca Jennifer so sklesnutou hlavou a kopou lží ma srala od začiatku. Je možné, že polícia okamžite nepreverila konverzáciu v mobiloch všetkých troch členov rodiny? A ako je možné, že ihneď nepátrali ani po histórii retardovanej dcéry obetí. Ako naozaj... tá žena vyzerala a správala sa ako retard. Až na to, že (možno) retardovaná nie je. Nejaká blbka, čo iba hrala na piano, rodičia z nej chceli mať lekárku, keď zistili, že je na to sprostá, tak farmaceutku, a keď nedala ani to, tak už by ju asi najradšej videli niekde pod drnom. Takže veselica by sa tu nediala nikdy a rodičia tiež neboli bez viny. Nuž, plánovať vraždu, a potom sa tváriť, že som nevinná obeť, tak to chce minimálne Zlatú malinu. Táto žena by ju určite dostala. Mimochodom, dokument bol otravný, neviem prečo by som sa mala asi hodinu z hodiny a pol pozerať na ksicht retardovanej kravy zo statickej kamery. ()

KangKun

Krimi dokumenty dle mého nemusejí nutně informovat o případu pomocí napjatého vyprávění, upřímně to někdy působí až neuctivě, tudíž nevnímám jako problém, že už od začátku zde víte o co vlastně jde. Je to opravdu ošklivá tragédie, ke které došlo vlivem přísné výchovy v kombinaci s charakterem, který má blízko ke zlu. Doporučuji navštívit youtube kanál Krimi příběhy kde je tento případ lépe zpracován v 60ti minutách - odkaz. ()

klukluka

Vysloveně slabý. Kanaďany vnímám jako takový Švýcary Severní Ameriky. Jejich střední třída mi přijde enormně nudná, hyperkorektní, otrocky poslušná, s minimální schopností empatie. Pokud se někdo jen trochu vymyká, propadají hysterii. Holka byla oběť. Že ji v ní neviděli ti tupí vyšetřovatelé, to se dá ještě pochopit. Že ji v ní nechtěla vidět rodinná známá- OK, přišla o nejlepší kamarádku. Že ji tak nevnímala psycholožka, byť policejní, to už je na pováženou. A že ji v ní nespatřili tvůrci tohohle dokumentu, to je trestuhodný. Ti bezcitní, manipulativní rodiče sklidili, co si zasloužili. P.S.1: Plně souzním s komentem od rikitiki. P.S.2: Smutnej příklad toho, když vás název filmu připraví o možnej moment překvapení. ()