Reklama

Reklama

V karavanu po Polsku


Epizoda 5 (E05)

(epizoda)
Česko, 2024, 26 min

Hrají:

Zbigniew Czendlik (průvodce)

Obsahy(1)

Cesta polskou krajinou pokračuje a své brány otevírá Dolnoslezské vojvodství, které z jižní části sousedí s Českou republikou. Historické město Kladsko ukrývá nejen pozoruhodné památky, ale také české vazby, jak poukazuje i dvouocasý lev se zlatou korunou ve znaku města. Za návštěvu stojí i majestátní a tajemný zámek Książ, který je třetím největším zámkem v celém Polsku a jeho bohatá i pohnutá historie dodnes nepřestává fascinovat. Svou dnešní cestu Zibi zakončuje v sídle tohoto vojvodství, v městě Vratislav, kde nachází nejen historické centrum, ale také unikátní sbírku starých neonů, která dodává místu neopakovatelnou atmosféru. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V Klodsku jsem byl víckrát , ale oba hrady neznám a překvapila mě jejich historie i pěkný interiér. Interiér obou kostelů mě uchvátil. Ve Wroclawi jsem běžel maraton a město mě nadchlo jak architekturou, tak lidmi. Je zde i pěkná zoologická zahrada. Za nočním životem jsem byl v okolí rynku. Neon místo je asi novinkou. Škoda, že nebylo řečeno, o jaký druh zábavy zde je - jestli diskotéky, karaoke, koncerty nebo jen bary. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300005/ ()

Reklama

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kladsko - rodiště a taky místo posledního odpočinku prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Nádherným skvostem je hrázděný kostel ve Svídnici z r.1652. ***Díl je na webu Č.televize : ČT 2, středa 15.května 2024, 21 h . ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama