Tanna

Trailer 3

Příběh o zakázané lásce a mladé milenecké dvojici na útěku byl inspirován skutečnými událostmi, které si vyprávějí obyvatelé vulkanického ostrůvku Tanna v Tichém oceánu, žijící v tradičním kmenovém společenství v izolaci od moderního světa. Přímo zde, v uchvacujících přírodních scenériích a s domorodými obyvateli v hlavních rolích, vznikl jedinečný hraný film o vzdorné Wawě, která miluje Daina, a když vypukne válka mezi členy kmene, vydává se s ním na útěk do lesů a k věčně bdící sopce. Univerzálně srozumitelná romance na půdorysu unikátního vhledu do života zdánlivě ztraceného ráje, který je našemu světu podobnější, než by se mohlo zdát. (Febiofest)

Trailer 3

ibeh

Působivý přírodní příběh o zakázané lásce v jednom domorodém kmeni ve Vanuatu, který byl natočen podle skutečné události r. 1987. Co se týče nucených sňatků se potom v kmeni mnohé změnilo. Během filmu, který plyne spíše jako hraný dokument, často koukáte do magické žhavé lávy přes 300m vysoké sopky Mont Yasur na pacifickém ostrově Tanna v souostroví Vanuatu, která patří mezi nejaktivnější sopky na světě. Dostat se na ni je obtížné, přesto tam domorodci často putují a radí se s ní, protože je pro ně posvátná a moudrá. ()

chelseaman22

Co jsem obdivoval byl kryt na penis a svěšená prsa domorodých stařešin. Příběh je překvapivě interesantní, obzvláště běhání na sopku a ze sopky. Ve filmu se běhá často. Když si domorodci neporovnávají údy, tak běhají sem a tam, aby se podívali, zdali je sopka pořád aktivní či aby ověřili, že k pobřeží jsou to pořád tři kilometry. 79% ()

honajz2

Já bych tak strašně rád dal víc, jelikož filmy z Oceánie mě dost zajímají a bohužel je jich sakra málo (Nový Zéland nepočítám). Tohle je jako celek bohužel moc zdlouhavé, ačkoli to zajímavé momenty má a není jich málo. Domorodci zde mluví domorodým jazykem, což podporuje realističnost filmu. Vanuatští herci jsou celkem zajímaví, což je taky plusem filmu. Ono je to celkově strašně zajímavé a jiné, ale prostě mě to spíš nudilo než bavilo a to by film neměl. Silné 3* ()

Ephemeris

Jeden z večných, na každú dobu a na každé prostredie uplatniteľných archetypálnych príbehov ľudstva je ten o Rómeovi a Júlii. O láske, ktorej nie je dopriate šťastné naplnenie. Rovnako presvedčivo zapôsobí v rámci konfliktu Izrael-Palestína, Sever vs. Juh USA, NDR a NSR, no a v tomto prípade (čuduj sa svete) - Vanuatu. Tento film to mal vyhraté už len tým, kde sa natáčal. Ale ak by to mala byť bezduchá zlátanina, nezachránili by ju ani sopky a prales. Pre mňa osobne veľmi príjemné a exotické prekvapenie. ()

mira007

Story dvou milenců z roku 1988 kdesi v Tichomoří na ostrově Tanna, údajně dle skutečnosti v kmenech, kteří žijí způsobem života starým tisíc let. Příběh je hrozně minimalistický a tenhle film působí hlavně obrazově - nádherná nedotčená příroda i způsob života primitivních kmenů, čemuž napomáhá i to, že místo herců hrají domorodci ( celkem přesvědčivě ) a někteří náčelníci hrají sami sebe. Pokud chcete vidět hodně jiný film, než je běžná produkce tak doporučuji. ()

• Jedinými jazyky, kterými se ve filmu mluví, jsou Navhal a Nafe. (Hal_Moore)
  • Oficiální vyslanec australské kinematografie na 89th Academy Awards 2017. (Hal_Moore)
  • Celý film byl natáčen na ostrově Tanna, kde po celých sedm měsíců natáčení bydlel režisér Bentley Dean se svou rodinou. Téměř všichni obsazení neherci hráli sami sebe. (Hal_Moore)