Reklama

Reklama

The Curse of Steptoe

Drama
Velká Británie, 2008, 67 min

Obsahy(1)

Steptoe & Syn (předělávka americké verze "Sanford a Syn") byl jedním z klíčových televizních sitcomů 60.let. Byl spojen s osudem a životním stylem jednoho rozhněvaného mladíka a jeho vztahu k divadlu a filmu. Z tohoto divadla vzešlo mnoho nadaných herců, jako je Albert Finney, Tom Courtenay, Richard Harris, Richard Burton, Laurence Harvey a také nedoceněný Harry H. Corbett.

Corbettova kariéra nikdy nedosáhla výšek jako to bylo u jiných což je předmětem tohoto solidního a extrémně dobře zahraného dramatu o tom, jak našel podobný úspěch v BBC sitcomech jen proto, že byl navždy stereotypní a neschopný improvizace nebo přijmout že není jevištní herec. "Prokletí" je vskutku vhodné označení pro tuto situaci, protože nelze přehlédnout, kterak okamžité úspěchy zničily kdejaké šance, které měl a získal ve své kariéře. Stejně jak on sám říká v jedné scéně: "Navždy budu znám jako hadr a kostěný muž".

Jason Isaacs předvedl skvostnou práci v roli Corbetta, jeho vlastní optimismus, který sem vnáší z něj dělá opravdovou hvězdu. Uvězněný okamžitým úspěchem lituje den, kdy souhlasil s show. Nejdříve se zdá, že podobnost mezi mladším Corbettem a Isaacse se bude zdát na první pohled povrchní, ale tahle show ukázala, že jsou si podobní až až a to vzhledem i hlasem. Je třeba také pochválit Phila Davise za vynikající výkon smutného a osamělého Brambella, muže který také lituje dne, kdy kývnul k této show, a měl k tomu i pádné důvody……

Nemohu kritizovat, všichni herci jsou úžasní a detailně styloví. mohu leda bručet, že to není více dramatické a že scénář nebyl delší jako u filmu (logicky kvůli Corbettově smrti v roce 1982). Je dobře známé, že Corbett byl o 13 mladší než Brambell a nepokračovaly v tak dobrých vztazích, což se také promítlo na nemocí osudném turné po Austrálii a jejich postSteptoovských pracích - zvláště žádná zmínka o dvou Steptoeových filmů, které udělali na začátku 70.let.

Tak či onak, toto drama ukázalo, že Isaacs je mnohem lepším hercem, než jeho hollywoodská kariéra doposud ukázala. Phil Davis je také na cestě stát se nejlepší britským hercem ve vedlejší roli. (Vig)

(více)

Hrají

Reklama

Reklama