Někdy veselo někdy smutno

(festivalový název)
  • Indie Kabhi Khushi Kabhie Gham... (více)

Rahul se rozhodne oženit proti vůli rodičů a je za to vykázán z domu. Po letech se však jeho mladší bratr rozhodne zpřetrhaná pouta opět spojit a vydává se studovat do Londýna, kde jeho bratr i s rodinou nyní žije. Že jeho cesta za rodinným štěstím však nebude jednoduchá je stejně jasné, jakože se vedle studia stihne i sám zamilovat. Film posbíral řadu zejména domácích ocenění. (berg.12)

rigby

V tomto filmu více než v kterémkoli jiném platí známé pořekadlo, že dobrý film nedělá hvězdné obsazení. Nejlepší herci tu skutečně jsou, ale scénář trochu zaostává. Provedení je sice opět na jedničku, nádherné scény, úchvatná taneční čísla. Bohužel první polovina filmu stojí pouze na vizuálním provedení a divák se jinak v podstatě nudí. V druhé polovině už je to lepší, i když je potřeba si připravit silné nervy na srdcervoucí scény plné mužských slz. Když to sečtu a zprůměruju, vychází mi krásné číslo tři. To je poněkud zklamání na to, jak moc jsem se na tento film těšil. Za podívání určitě stojí, ale podruhé už mu šanci nedám. ()

SmisekPA

Nejen síla přátelství (mezi SRKem a Kajul) spolu se sílou lásky mě magicky přitahuje k tomuto snímku. Jakmile vypuknou pošmourné a studenější dny listopadové, řeknu si, je čas na indické DIWALI (svátek světel), který z filmu prozáří i můj pokoj a mé vlastní vzpomínky na naší indickou svatební cestu... "Kabhi Khushi Kabhie Gham" hraje všemi těmito emocemi za podkresu magických melodií. Je již mou každoroční tradicí se rozesmát a zároveň rozplakat s tímto povedeným snímkem - vztahy s rodiči jsou skutečná výzva i pro mě. Zajímavostí snímku je, že trojúhelník SRK + preferovaná Kajul + odmítnutá Rani se objeví v dalších snímcích s tou změnou, že si dámy např. v "Kuch kuch hota hai" prohodí své role: z preferované se stane odmítnutá a opačně. ()

zjs

Někdy štěstí, někdy smutek. Podle mě nelze říci znám indické filmy a nevidět tento snímek. Jedná se o klenot bollywoodu. ()

Nellie Lovett

Původně jsem chtěla dát pět hvězdiček, ale v poslední hodině se v podstatě pořád slzelo a míň tančilo, což trochu ubíralo na zábavnosti. Pro ty, kteří ještě žádný bollywood neviděli a přistupují k němu trochu s nedůvěrou, přidávám pár rad: 1) Nebojte se dlouhatánské stopáže, není to nuda, za chvíli se tempu přizpůsobíte a zvládnete to klidně na jeden zátah. 2) Nedívejte se sami - přizvěte kamarádku/kamaráda se smyslem pro humor a bude to o 100 % větší zábava. 3) Neberte to vážně - když se na to budete dívat s nadhledem, bude to vážně, vážně zábava. 4) Užijte si ty fascinující scény s vlajícími vlasy, významnými pohledy, zpomaleným během... a samozřejmě hromadná taneční vystoupení! Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavila :) ()

Stupet

Klasický útok na moje emoce a oči (zase jsem si je málem vybrečela). Prostě typický bollywoodský film se Shahrukhem Khanem (brečím jedině u filmů se SRK, jak ve filmu nehraje, můžou všechny postavy zemřít a já neuroním jedinou slzu). Film je tak zajímavý, že člověk ani nezaregistruje jeho délku. Vůbec bych neřekla, že trval tři a půl hodiny. Ani chvilku jsem se nenudila. ()

coulismoulis

Á dva tři, není nutno není nutno, aby bylo přímo veselóóó, hlavně nesmí chybět patriárchální podkuřování starší generaci a jejím totálním hovadinám. Pater familiae má právo na cokoliv a všichni musí srazit kufry a radši emigrovat než mu říct dřív než za 4 hodiny, že je kokot (a to jen tak lehoučce, aby se náhodou neurazil). Jestli to Karanovi přináší nějaké vnitřní potěšení, netuším, ale možná by se ta terapie dala dělat i soukromě a mít taky nějaký pozitivní vývoj. No tak zas z toho zbydou jen ty prvotřídní songy, ještě že jsou většinou k mání samostatně, za tohle ani rodinná romance SRK-Hrithik(-Amitji) nestojí. ()

Quendolina

Karanův barevný, výpravný spektákl o indických rodinných hodnotách, s opravdu nabouchaným obsazením, který dojme i pobaví. Ztřeštěná Kajol a charismatický SRK tvoří dokonalý pár a kdo neviděl jejich scény s pyramidami v pozadí, nemůže říct, že zná Bollywood. Obsazení Amitabha Bachchana a Jayy Bhaduri do role manželů i na plátně je trefa do černého. Ale Kareena Kapoor jako „třídní kráska“? No tak… Nicméně příliš neruší. Hrithik Roshan a Rani Mukherjee také potěší. Marně vzpomínám, kde jinde vidět tolik hvězd pohromadě. Hudba i chotreografie jsou prostě skvělé. Tenhle film mohu vidět kdykoliv znovu a vždycky potěší. ()