poster

Bomba kšeft

 • USA

  The Big Kahuna

 • Slovensko

  Bomba kšeft

Drama / Komedie

USA, 1999, 90 min

Režie:

John Swanbeck

Scénář:

Roger Rueff (scénář, divadelní hra)

Střih:

Peggy Davis

Scénografie:

Kalina Ivanov, Susie Goulder (set dekoratér)

Kostýmy:

Janie Bryant
(další profese)
 • DEXTER099
  ***

  Konverzační film v jedné místnosti na téma života,boha,příležitosti atd.Spíše takové divadelní zpracování,ale mě to sedlo a opět zde byl perfektní můj oblíbenec Kevin Spacey.Co se týče Dannyho DeVita a upíra Petera Facinelliho tak ty svojí roli zahráli též dobře,ale pokud nemáte rádi tyto herce tak vás film zřejmě nebude mít čím zaujmout.Za mě celkově 60% a tři hvězdy.(9.2.2015)

 • RomanHyde
  ****

  Nerozumím příliš zdejšímu průměrnému až podprůměrnému hodnocení. Pro mne byl "Bomba kšeft" příjemným překvapením.. a proč? Protože jsem čekal, dle přebalu, komedii a ve finále se z toho vyklubal vcelku vážný a hluboký film, aneb co se stane, když nakouknete pod slupku ostřílených byznysmenů a objevíte lidství a moudrost.. Tento snímek velmi dobře poukazuje na povrchnost dnešní doby, kdy je spousta lidí přinucena skrze tlak společnosti, bič hypotéky a neustále vyžadovaný hospodářský růst, vykonávat práci při které do velké části popírají sami sebe a při které musí potlačit vlastní cit pro morálku, a využívat neupřímnost a faleš. Samotný závěr snímku, s použitím slavné skladby Buze Luhrmana - To wear sunscream, ve kterém je kladen důraz na vlastní podstatu bytí, otevřenost a upřímnost, v podobě krásných "rad" jak by se měl člověk v životě chovat, je krásnou třešinkou. Co více si přát, než-li zpočátku odlehčený formát snímku, který se postupně přerodí v solidní lidské drama v podání tří výborných herců, kterým stačí k rozehrání této hry pouze jedna místnost hotelového apartmá.(25.12.2010)

 • T2

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $3,165,544Tržby Celosvetovo $3,728,888(31.8.2008)

 • JARDAHONDA
  ****

  Čekání na největší byznys svého života si krátí vyprávěním o sobě a filozofováním o životě. Sarkasmus a černý humor je to co spojuje hlavní hrdiny. Čas běží, prázdné sklenice alkoholu přibývají a zákazník stále nepřichází.... Konverzační komedie Bomba kšeft se až na pár momentů odehrává v jednom pokojovém apartmá a role ziskuchtivých obchodníků si zahráli Danny De Vito, Peter Facinelli a Kevin Spacey, který film i produkoval. Zábavný podařený snímek s brilantním obsazením hodnotím 85 %(14.12.2012)

 • Lacike
  **

  Ten typ filmu, ktory sa prakticky cely cas odohrava v jednej miestnosti v ktorej sa traja ludia rozpravaju o filozofickych otazkach. Tema, ktora sa prebera je celkom zaujimava vratane finalnej pointy, ale jednotlive dialogy ma az tak nebavili. Do velkej miery film zachranuju herci z ktorych najviac dominuje Kevin Spacey. Kvôli nemu film stoji aspon za jedno zhliadnutie. 5/10. Ale ked uz dostanete chut na nejaky film o manikoch rozpravajucich sa v jednej miestnosti, tak by som vam skôr odporucil The Sunset Limited.(10.4.2016)

 • - Kevin Spacey ve filmu nejen hrál, ale také jej produkoval. (JARDAHONDA)