poster

Harvie Krumpet (festivalový název)

 • Austrálie

  Harvie Krumpet

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 2003, 23 min

Režie:

Adam Elliot

Hrají:

Geoffrey Rush
 • jojinecko
  ***

  Posledná myšlienka bola pekná, inak na Harviem nevidím nič, čím by som ho mal radiť k nadpriemeru. Dávam prednosť minisérii Uncle,Brother,Cousin, ktorú má tiež na svedomí Adam Elliot a je jasné, že práve odtiaľto čerpal inšpiráciu pre tento filmík a mal som niekedy pocit, akoby vykrádal sám seba...(15.3.2006)

 • levente
  *****

  23 minut. Doopravdy spíš 20. Možná ještě o pár vteřin méně. Filmové haiku. Černé a šedé, zatažené a pošmourné. Jenže Harvie vždy najde nějaký důvod, proč to navzdory tomu všemu marastu nevzdat. Nemá to žádný jiný smysl, než ten, že život miluje. Našel v něm zalíbení do takové míry, která by hippies donutila k červenání. Tisíckrát opakované - život je krásný - v originálním, totálně plastickém podání.(22.11.2009)

 • Radek99
  *****

  Nádherný ručně animovaný plastelínový snímek o jednom polsko-australském životním příběhu... Tak smutný příběh plný skutečně odpozorovaného života o človíčkovi, který místo geniality obdržel jako svůj osobnostní dar od života do vínku výbavu imbecility, ale i přesto prožil plnohodnotný život... Je to povznášející sledovat ty jeho tristní eskapády, které jsou divákovi předkládány s podobně vitálním nadhledem jako v obdobném celovečerním příběhu jiného retardovaného hrdiny - Forresta Gumpa. Narozdíl od Forresta ale Harvie Krumpetovi scénáristé (tedy Bůh) nepřáli - ničím se nestal, historii nikterak nepoznamenal, jen žil svým osobitým způsobem, vychoval dceru a svou přítomností ovlivnil mikrosvět komunity svých blízkých, rodiny, sousedů... Tak jako každý z nás... Harvie Krumpet - plastelínový člověk... Podobné filmy: Mary a Max(22.12.2007)

 • TomasKotlant
  **

  Film se snaží působit intelektuálně, chrlí na člověka nejrůznější pojmy a v jádru je strašně jednoduchý. Působí to až příliš protikladně, což jsem nějak nedokázal během celého filmu vstřebat. Tudíž Harvey nebyl jediný, kdo se cítil poněkud deprimovaný. *** Ve zkratce: Died. Died. Died. ... She too.(24.10.2010)

 • Aleee89
  ****

  Krásný film. Harvie Krumpet byl sice retardovaný a jeho život rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem, ale přesto film není laciný a sentimentální, ale naopak na všechno pohlíží z nadhledu, objevuje se černý humor... Animace mi byla velice sympatická, během celého filmu jsem se bavila. Tohle se prostě povedlo.(15.6.2013)

 • - Loď Dunera, ktorou sa Harvek plavil do Austrálie, skutočne existovala. V prevádzke bola v rokoch 1937-1967. (aesalus1976)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace