Vláček Kolejáček

(TV film)
všechny plakáty
Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1959, 14 min

Vláček kolejáček vozí uhlí pro mašinky, aby se mohly vydat na svoji cestu. Jenže jednoho dne uteče ze své práce a vydá se na dobrodružnou cestu. Tu se mu pokouší kdekdo všelijak překazit, například nastraženými hromadami dříví. (zdeny99)

LadyEsik

Prosíme pozor, zastavte vláček kolejáček! - tato věta je poměrně silná, ... celkově se tento snímek dá metaforicky převést na všechny možné jiné situace odpoutání se. Pěkné. ()

dkas

Vzhledem k době svého vzniku musím smeknout. Vážně moc hezká animace. Ale nesedí mi moc hudba, je taková moc socialistická, ale to je taky dáno dobou vzniku :) ()

honzic

Opět pro děti zajímavá pohádka s výrazným namluvením Karlem Högerem. Nicméně jako dospěláka už mne to nezaujalo. Hodnocení: 50 % ()

Víteček

Zastavte vláček Kolejáček, který se snaží uniknout z otroctví v této velmi dětské, ale zároveň pochmurné povídce s nepěkným příběhem. 35 %. ()

Baldrick

Nesmírně sugestivní, výtvarně vypiplané (některé mašinky a zejména nádražní budovy modernistický šmrnc), animačně nápadité a rozverné, celkově ale hypnoticky démonizující (vyjet ze zajetých kolejí a společenských rolí se nevyplácí). ()