Happy Tree Friends (TV seriál)

Happy Tree Friends

Animovaný / Komedie

USA, 2006, 13x22 min

Kenn Navarro

David Bleiman Ichioka
  • Marek1991

Toto sa môže páčiť akurát dospelým. Pre deti je to absolútne nevhodné. V dnešnej dobe na deti z každého rohu srší samá erotika, vraždy, násilie, nadávky, faloš, zloba a podobne. Samozrejme deti by nemali byť rozmaznané a mali by vedieť, že život je ťažký a neľútostný, hlavne mnoho ich rovesníkov v chudobných krajinách trpí, ale preháňať to a robiť z detí násilníkov už od detstva a ničiť im ich čisté, sladké detstvo je choré. Mne to vtipné neprišlo, skôr mi z toho bolo zle. Je to dosť brutálne, nechutné, primitívne, drsné a smutné, že niekto niečo takéto vyprodukoval, je to čistý masochyzmus, čistá úchylka. Už sa nedivím, že po svete chodí toľko ľudí z nejakými sexuálnymi alebo inými deviáciami. Väčšina z týchto ľudí má určité rado bičík, uniformované ženy a putá a podobne. Čo je zábavné na tom, že niekomu vypichnete oko? Ak sa to stane vám zasmejete sa potom na takejto rozprávke? Toto je choré. Práve kvôli takýmto veciam začína byť naša doba zvrátená.(20.2.2012)

Na HTF je vidět, že i s humorem a s vtipy se musí umět pracovat, a to jak ze strany tvůrce, tak ze strany diváka. Pusťte si deset patnáct epizod za sebou, nebudou vám ty poslední připadat tak vtipné a zábavné (a dáte tomu tři a méně, kazishuci). Každá epizoda HTF je prča od chvíle, kdy se rozjede akce, a tato prča končí až závěrečnými titulky. Není čas si oddechnout. Proto je nutné, ano, nutné, dávkovat s rozmyslem, stejně jako se dávkují vtípky a pointy ve všech dobrých komediích, zábavných scénkách atd. To věděli už bratři Marxovi a platí to stále. A platit vždy bude.(30.12.2016)

Zprvu když jsem se k nějakému dílu dostala, přála jsem si, aby se nic brutálního těm rozkošným postavičkám nestalo. Po té, až jsem prokoukla, že každý díl je o brutalitě, jsem doufala, že je zabijí rychle a já nebudu muset sledovat animák- jatka. No a na po třetí jsem to už sledovat přestala, protože se ani jedno z mých přání neuskutečnilo:)(11.3.2011)

• StrixCZ

Nemám nic proti drsnějšímu humoru. Líbí se mi třeba Team America nebo South Park (film i pár dílů seriálu), protože narozdíl od tohoto fekálního produktu v nich najdete např. řadu trefných a vtipných narážek na filmová klišé, lidskou tupost nebo slabosti. Oproti tomu Happy Tree Friends jsou samoúčelně nechutní, ohavní (už jsem zmiňoval "nechutní"?) a naprosto retardovaní - opravdu nechápu, jak může někdo postavit seriál výhradně na vymýšlení způsobů, jakými nechat bez jakéhokoli smyslu, důvodu či jen náznaku dějového rámce umírat kreslená zvířátka co nejodpornějšími způsoby a (co je na tom nejhorší) ještě si touto zvrhlostí získat zástupy nadšených fanoušků... Asi nemám smysl pro humor =P(5.6.2011)

• kingik

Stereotypní a slabomyslné. Ani nevím pro jakou cílovou skupinu je to určené. Pro děti to není a jako dospělý to neocením, protože v kreslené podobě mě usekané tlapky a vyhřezlé vnitřnosti zvířátek nijak neoslovují. Stačí vidět pár epizod a je to pořád dokola. Zvířátko potká nějaké neštěstí po kterém chcípne dost krutou smrtí. Zajímalo by mě jak by asi vypadala "hraná" podoba seriálu.(26.12.2010)

• - Inspirací pro postavu Disco beara byl Disco Stu ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (t.mon)