Lacike

Kang (Norman Chu) a Fai (Gordon Liu) sú kamaráti od detstva. Ale časom sa ich cesty rozišli. Kang sa kvôli prachom, aby uživil rodinu stal nájomným zabijákom pre mafiu a Fai policajtom. Lenže po odvedenej poslednej robote sa mafia rozhodne Kanga zbaviť. Čo sa im nepodarí a zabijú len jeho rodinu. Kangovi samozrejme správne drbne a rozhodne sa pomstiť a uchýli sa pritom načas u Faia, pričom sa zblíži s jeho sestrou. Lenže mafia je neúprosná a nakoniec budú musieť spojiť dávny kamaráti sily, aby sa pomstili mafii za straty svojich blízkych. Celkom solídna zápletka, ale nie je príliš dobre podaná. Jednak som nepochopil, prečo sa mafia rozhodne zbaviť svojho zabijáka a aj ten kamarátsky vzťah medzi ústrednou dvojkou má ďaleko k heroic bloodshed filmom Johna Woo. Čo je škoda, lebo obidvaja herci sú herecky schopní, ale tu nemajú príliš čo hrať. No a konečne k hlavnému koreniu týchto béčiek. Akcii. Tej tu nie je veľa a prakticky výhradne pozostáva z bitiek. Najlepšia je hromadná bitka v prvej tretine v ktorej legenda Lau Kar Leung ako mentor Kanga vymláti s bejzbalkou celý sklad protivníkov. Síce je tá bitka mierne rýchlená, ale aj tak sa na ňu dobre pozerá a pôsobí dosť brutálne a krvavo. Škoda, že sa potom z príbehu Lau Kar Leung vytratí. Ostatné bitky sú príliš krátke a tuctové a finále sa odohráva v tme, takže vidno veľký prd. Záver je klasicky tragický. Výsledkom je béčko na jedno pozretie. 4/10. ()