Lidské tělo

• Velká Británie Human Body, The
Velká Británie, 1998, 394 min

V tomto unikátním seriálu televize BBC prozkoumáváme a vysvětlujeme život uvnitř nejsložitějšího machanismu na Zemi - našeho těla. Nejmodernější zobrazovací technika nám umožňuje cestovat cévami, vejcovody i po mozku, abychom pochopili, jak naše tělo pracuje. Tato série mapující nejen narození, ale i smrt oslavuje také naši mysl, vědomí a pocity.

Epizody:
- Příběh života
- Každodenní zázrak
- První krůčky
- Bouřlivé dospívání
- Síla mozku
- Jak jde čas
- Konec života
- Bonus (oficiální text distributora)

pfa

Opravdu jedinečný a velmi zajímavý podrobný pohled na nás všechny a hlavně do nás. Produkce BBC opět nezklamala. [1O/1O] ()

skinnee

Neviem ci som videl vsetky casti (ale podla nazvov sa mi zda ze aj hej) kedze som to sledoval v TV ale viem, ze prave taketo dokumenty ma dostavaju. Ak je dokument z anglicka a este od BBC o zazitok je postarane. ()

kisha

Na to, že de o 14 let starej dokument, nemam slov. Tenkrát tyhle vejlety tělním útrobím musely všem připadat jak z jinýho světa. Každopádně dneska už to čpí zastaralostí a nic moc novýho se člověk nedozví. ()

NeosinneR

Výborný dokument o človeku. Videný síce až po skončení strednej školy, avšak o to zaujímavejší. Najpútavejšie mi prišli diely 3 a 4, zachytávajúce etapy života, ktoré už som si prešiel. Tiež sa mi páčilo spracovanie dokumentu, rôzne príbehy ľudí v každej časti, obzvlášt záverečný príbeh Herbieho. Zaslúžených 5*. ()

Paity

Lidské tělo je další z řady britských dokumentů, které zkoumají "vnitřek" v přírodě. Tentokrát se zaměřili lidské tělo a opět je to něco, co by se mělo dětem pouštět ve škole. Z tohoto totiž načerpají informací více, než za 20 hodin přírodopisu. ()

lareinna

Natočené tak, že pochopia aj laici. Je potrebné zosilniť zvuk a sústrediť sa, aby vám nič neušlo. Takéto dokumenty sú aspoň pre mňa zaujímavé stále a pozriem si ich často aj niekoľkokrát. ()

BlackHood

Viděl jsem dva díly, první o mozku, ten byl zajmavý a bavil mě, za něho jsem dal jednu hvězdu, ale chtěl bych zkritizovat erotickou píčovinu jménem "Bouřlivé Dospívání" . Toto jsem ale nesledoval dobrovolně, protože nám to pustila učitelka v hodině, a jak to ta coura pronesla, "Pustím vám film Bouřlivé dospívàní, aby jste věděli, proč se ve škole tak chováte k učitelům". Ale teď k tomu dílu, nejvíc mě sraly ty záběry na ptáky, myslel jsem, že dětská pornografie je zakázaná, a ta coura to ještě pouštěla studentům, nebo jak si ty arizonské buzny povídali, kde si ho dávali, když jím stál v hodině. Jeden si ho dal za opasek (jak? To si tam v hodině šahal, "omluvte mě, učitelko, musím si zastrčit péro...") A druhý seděl "nějak takhle". Ale nejhorší byl ten interview s tou Bellatrix, nebo jak se jmenovala. To, jak se svěřovala do kamery, jako by si myslela, že je to nějaký psycholog, nebo co. Co ji za to scenáristé nabídli, že říkala takové píčoviny? Opravdu to bylo ubohé a vytáčelo mě to. "Já nechci mít menstruace, kamarádky jsou pak strašně protivné", nebo " Chci už to mít za sebou". ()

Luqi

Bolo natočených veľa dokumentov o ľudskom tele, ale tento mi príde asi najprepracovanejší. Zrejme aj preto, že bola pri ňom použitá najmodernejšia technológia a seriál prinesie divákom zábery aké ešte nevideli.............. Samozrejme technika sama o sebe nezaručuje úspech...............ani Stradivari nehrajú sami od seba. ()

Tryman

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem měl v hodinách biologie možnost shlédnout. Podává pro normální lidi zajímavé, pro studenty užitečné informace velice zábavnou formou. Můžu s klidem prohlásit, že tenhle dokument mě jako jeden z mála v biologii neuspal. ()

Lipi21

Dokument je to určitě zajímavý. Pro naprostého laika určitě poutavý, ohromující, revoluční. Bohužel, jako biolog musím seriálu vytknout přílišnou povrchnost, místy nešťasně zjednodušený a zavádějící výklad a hodně hluchých míst nicneříkajícího balastu (především téměř celý 1.díl a 5). U dílu síla mozku si troufnu říci, že je povrchnost a nezáživnost přímo trestuhodná, když si představím jak ohromný potenciál pro diváka toto téma představuje. Zavádějící je také název "Lidské tělo" - trochu jsem čekal, že to bude o fyziologii, ale seriál je převážně ontogenetický (vývoj člověka). Vydařené díly jsou určitě především 2. a 3. ROZHODNĚ JE DOBŘE ŽE TAKOVÉTO DOKUMENTY VZNIKAJÍ. URČITĚ DOPORUČUJI SHLÉDNOUT. MÉ NIŽŠÍ HODNOCENÍ JE ZPŮSOBENO TÍM, ŽE Z HLEDISKA PODANÝCH INFORMACÍ MOHL BÝT SERIÁL PRO DIVÁKA DALEKO DALEKO PŘÍNOSNĚJŠÍ A ZAJÍMAVĚJŠÍ ! SNAD PŘÍŠTĚ... ()

yaqwsx

BBC prostě neumí natáčet špatné dokumenty. Ať už jsou očekomliv, vždycky to podá velice zábavnou, nevlezlou formou. A cyklus Lidské tělo naštěstí není vyjímkou. ()

Vojtas12

Skvělý dokumentární cyklus (jak už to tak u BBC bývá), kde můžeme získávat zajímavé informace přímo z první ruky, jako by nám je sděloval natáčecí štáb, který nás provází v podstatě každou vteřinou. Přidám k tomu bonusový díl a ty úžasné "záběry" kamerovým pásem a dostávám opravdu poctivých pět hvězdiček. ()

route60

Absolutně vrchol dokumentu o lidském těle, seriál sleduje člověka od zrození po smrt chytře a nesnaží se šokovat ale krásně a zábavně ukazuje náš vývoj , výborný dokument do škol. 100% ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin přírodopisu nebo výchovy ke zdraví. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých částech lidského těla. ()