Oficír Fan Yi (Lo Lieh) má čtyři dny na to, aby dopadl mladého muže (Yueh Hua) za vraždu ministra, jinak mu bude na rozkaz císaře useknuta hlava. Obviněný mladík je sice nevinný, ale chce splnit poslední přání zemřelého. Musí za něj doručit soudci dopis, který jej varuje před bandity skrývajícími se v horách. Oficír Fan Yi je mu v patách, a proto se maskuje a mění svou identitu. (Epistemolog)

Epistemolog

Maskovaný ninja Yueh Hua zamorduje nenáviděného ministra. Bere ramena na nohy a prchá před neúprosnou císařskou gardou do zapadlého městečka, které terorizuje tlupa banditů živořících v nedalekých horách. Mezitím bandité dynamitem zpacifikují oficíra Sunga (Cliff Lok), kterému před smrtí Yueh slíbí, že doručí důležitý dopis. Na to se mazaně infiltruje do pozice krajského úředníka za pomoci šikovné dcery (Li Ching) hostinského, která lstivě maže med kolem předního obličejového otvoru oficíru Fanovi (Lo Lieh), že podezřelý je její bratranec aka skutečný vouřada. Brzy však Yueh Hua i Lo Lieh mají plné ruce práce s bandity, kteří unáší dceru hostinského. Yueh Hua je rozezlen jako sova pálená při lovu myši, proto s oficírem ataknou hrdlořezí pevnost, kde jsou postavěni před morální dilema. Lo Lieh má Cliff Loka totiž vodkráglovat, jinak svou hlavu na špalek položiti musí. Kratší stopáž je obdařena nečekanými zvraty, ačkoli snímek je víc než málo podobný amícké předloze z They made my a criminal (1939). Mínusem jsou místy zrychlené souboje, jinak jsou povedené a výhradně na meče. ()