Šumný Zlín (TV film)

Dokumentární

Česko, 1999, 22 min

Radovan Lipus

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

Moje rodné město! Už jenom z toho důvodu že pro mně Vávra objevil trosky Liškovy vily, která vypadá skutečně strašně ale z architektonického hlediska je to skvost.Je smutné co se stalo s domovem jednoho z největších českých géniů hudby :-( ... Upozorňuji, že "21" je už opravená za nekolik stovek milionů korun, ovšem se zbytkem arealu Svitu je to stále žalostné( i když se z toho plánoval vybudovat skanzen :-) ).(30.6.2005)

Souhlasím s Woodym, že objevení Liškovy úžasné vily v troskách je trochu smutné, na druhou stranu však velice zajímavé. Zlín je z architektonického hlediska velice sympatický a "výtah s kanceláří ředitěle" v baťově budově mě hodně pobavil.(22.3.2007)

• IllIlIlIIl

Tento dokumentární cyklus hodnotím jako celek, protože si myslím, že je zcestné hodnotit podle konkrétního města, o jakém ten který díl byl. Hodnotím celkově pořad - jak je pojat, jak na mě působí, jak je prezentován (D.Vávrou), jak jsou představovány a vybírány památky vzhledem k potenciálu městských skvostů...(24.1.2009)

Som sa nechal oklamať. Teraz mi to došlo, že to 90% hodnotenie je prehnané až až. Pochopitelne domáci dávaju 4*, alebo 5* a tym pádom je to moc nadhodnotené. Mne osobne sa spôsob moderovania moc nelúbil a prišiel mi neprofesionálny. Dal by som 2*, ale vzhladom k tomu, že si odpustili v tomto diely politické invektívi tak dám 3*. Donutil akože ako bývali disident by sa pri tomto ináč vyjašil.(22.12.2012)

Abych nedal 5* když sem tu doma. K doplnění - rozvoj města pokračuje poměrné rychle, areál svitu se pomalu ale jistě mění na obchodní centrum. A co je nejlepší, že stále se páni plánovatelé drží jakštakš hesla: "Zlín město zeleně" Díky zato.(10.9.2005)

Vávra v mém rodném městě... 6x15 6x15(8.6.2007)

Souhlasím s M.E.J.L.O.U, je to nádherné město. Ale možná jen proto, že jsem se v něm narodil a prožil věci podruhé neprožitelné. A celý cyklus "šumných měst" je velmi povedený.(25.2.2006)

Žasnoucí a svým podáním originální David Vávra v cyklu povedených dokumentů o architektonických skvostech našich měst. Zlín. [9/1O](30.4.2007)

Povedený dokument ze Zlína, avšak mě trochu zamrzelo, že opomenuli např. Otrokovice-Baťov atd. Dávám 5 hvězdiček(8.9.2009)

Zlín by si ovšem zasloužil i dva díly. A nezapomínat na jeho okolí!(12.2.2007)

Možná z nostalgie, protože z Gottwaldova pocházím.To, že je to opravdu hezké a jedinečné město jsem ale zjistil až sxhaletým odstupem, co tam nežiju.Rád se sem vracím nejen kvůli funkcionalismu:)(22.3.2011)