Film Radhy Bharadwaje pojednává o mladé spisovatelce (M. Stowe) vyslýchané sadistickým tajným vyšetřovatelem (A. Rickman), která je obviněna z vkládání politických prohlášení do dětských příběhů. Celý děj se odehrává v jediné vyšetřovací místnosti v blíže nespecifikovaném moderním policejním státě. Film byl oceněn Na Mezinárodním filmovém festivalu San Sebastian 1991 Čestným uznáním. (Dhyani)

terezkys

Vše už tu bylo svým způsobem řečeno. Já mohu jen říct, že tak silný zážitek z filmu jsem dlouho neměla. Rickman i Stowe naprosto brilantní. ()

KristKrist

Nevěděla jsem,co si myslet o filmu,kde hrají jen dva herci,když je ale jeden z těch herců Alan Rickman,musela jsem to vidět. Film mě dost překvapil,vůbec to nebyla nuda a co víc...herecké výkony byly opravdu skvostné. Alan byl nepřekonatelný,Madeleine Stowe mi přišla o něco slabší,ale jen o trošku. Hráli oba dva skvěle,jejich výkony byly určitě na Oscara. A zbývá jediná otázka? Co všechno by musel Alan ve filmu předvést,aby ho dostal? ()

megadony

Mrazivý příběh, spoustu věcí si člověk musí domyslet, i já byla zmazená, v jakém časovém rozmezí se vlastně pohybuje děj. A přitom jsou tu jen dva herci, kteří předvádí neuvěřitelné výkony, minimum rekvizit. Skvělý film s tak zneklidňujícím tématem. Alan Rickman byl tak "šílený", chvílemi se zdálo, že ve mně jeho postava vzbuzuje sympatie, i když to každopádně nebyl "fajn" chlap. ()

MrJoda

Vynikající film, který by donutil popřemýšlet i kus nábytku (potom, co by se vzpamatoval z traumatu, ovšem... ) Skvěle prezentuje všechny roviny - lidskoprávní, politickou, psychologickou i uměleckou. Je to neskutečně propracované zamyšlení nad řadou velmi složitých filosofických otázek a sama bych nevěřila, že toho jde filmem tolik říct. I ta teatrálnost mi k tomu seděla. Co jediné pro mě bylo dost nepochopitelné a vážně mě to docela dost frustrovalo, jak se ta chuděra Madeleine nechala úplně v pohodě zlákat na pokec od začátku totálně maniakálně se tvářícím Rickmanem, zatímco promeškala šanci zdrhnout. Já bych asi vyletěla pryč, možná bych nechala dokonce kondenzační čáru... Asi ani nemusím říkat, jak výborně oba hrají. ()