poster

Frankenstein (TV film)

 • USA

  Frankenstein

 • Slovensko

  Frankenstein: Nová generácia

Krimi / Mysteriózní / Horor / Sci-Fi

USA, 2004, 84 min

Režie:

Marcus Nispel

Kamera:

Daniel Pearl

Střih:

Jay Friedkin

Scénografie:

Greg Blair
(další profese)
 • AlistairMir
  **

  Nispel je pro mě záhada, jednou natočí super horor vzdávající poctu legendě (Texaaaas) , jindy bídu vzdávající poctu jiné hororové legendě (chudák Jason) a jestli tohle měla být další pocta další hororové legendě, akorát pojatá jinak, tak za sebe říkám, že je to pojaté fakt mizerně. Frankenstein je kolosální nuda a jedinej kdo mě držel u filmu byl Madsen a ani ten tohle nezachránil. Třeba se dočkáme pocty Drákulovi a to klapne...(28.9.2014)

 • T2
  *

  Marcus Nispel veru moc toho talentu nepobral a tak len vykráda aspoň sa teda snaží, či už vizuálne, ponurou atmosférou či hudobne, film takých rozmerov ako je Sedem ale skutek utek a celkovo to pre tento novodobý Frankensteinovský film vyznie do prázdna, aj keď ako základný koncepčný príbehový nápad to nebolo vymyslené zlé, plus k tomu aj obsadenie celkom slušné ale jednoducho Nispel nemá takú zručnosť aby zvládol ukočírovať poriadne film tak aby to nevyznelo ako pásová planina bez iskry. /25%/(15.7.2009)

 • Gary
  *

  Bohužel. Chudák Martin Scorsese nejspíš ani neví, jak se ocitl na obalu DVDček. Michael Madsen dokazuje, že si scénáře rozhodně nečte a ztrapňuje se, jak se dá. Hlavního záporáka poznáme ihned, jak se ve vaně objeví veliká záda a velice chraptivý hlas :) Film je asi padesátý v pořadí, který kopíruje atmosféru SEDM a je ke všemu divně neukončený. Snad pokračování ? Modlím se, aby ne.(9.3.2006)

 • SOLOM.
  ***

  Jsem docela zklamaný. Začátek byl hodně slibný a děj příjemně odsýpal, jenže postupem času se dostavila křečovitost scénáře a čím dál častěji se začaly objevovat nudné scény a dementní monology. Když už se film konečně začal zase rozjíždět, tak byl z ničeho nic konec. Vůbec nechápu proč to tak dopadlo. Zůstala spousta nezodpovězených otázek, na které se už asi nikdy nedozvím odpověď. Nispele, tohle jsi chlapče nezvládl.5/10(5.5.2010)

 • petero
  *

  Poznáte tie filmy po ktorých skončení váš hreje pri srdci že ste v ich spoločnosti strávili istú chvíľku ktorá sa fakt oplatila. Bohužiaľ tento k ním nepatrí. Keď sa objavili záverečné titulky, nechápavo som hľadel s otázkou na očiach: To malo byť všetko?. Od tvarcu Texaského masakra som čakal niečo ozaj lepšie. Je to len obyčajný TV film bez zvlášť pútavého deja, ako by to bol iba pilotný film k nejakému seriálu, zabalený v pôsobivom vyzuálnom spracovaní s výrazným zelenkavým filtom. Bohužiaľ aj dosť nízkorozpočtový s trapným scenárom.(14.9.2005)

 • - Slovenská maskérka Beatrix Dollingerová získala za tento film cenu Emmy. (krasomama)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace