Jeden z typických spaghetti westernů 60. let, řazených do subžánru tzv. Zapata-westernů. V čase revoluce se pašují na pomezí USA a Mexika zbraně. Americká strana tomu chce zabránit a vyšle agenta Morrisona (Anthony Steffen). Ten se vydává za legendárního pistolníka Chamaca (Killer Kida) a podaří se mu proniknout přímo do gangu revolucionářských banditů, vedených El Santem. Jeden z nich, zkušený Villar (Fernando Sancho) však gringovi od začátku nevěří. Příběh je navíc komplikován citovým vztahem Morrisona k půvabné Mercedes (Luisa Baratto), neteři vůdce povstalců. (Mariin)

Karamanlis

Solídny spaghetti western, no jeho tvorca Leopoldo Savona si tu toho možno zobral na ramená priveľa a dej zbytočne prekombinoval. Vzájomne sa tu melú hrdí mexickí revolucionári, krutostí sa neštítiaci vládni vojaci, americkí pašeráci zbraní i banditská odnož revolucionárov, vedená obľúbencom talianskych a španielskych westernových režisérov Fernandom Sanchom, ktorí si podobnú rolu mexického zloducha strihol vo vyše šesťdesiatych žánrovkách! O level vyššie nad všetkou touto sebrankou stojí neohrozený pištoľník Killer Kid, po určitej dobe však ich nekonečné zápolenie akosi stratí šmrnc. ()

odpadlik123

Anthony Steffen se pouští do Zapata westernu! A moc mu to nejde. Pravda, že jeho výkony nejsou vždy ideální, ale tady je ještě navíc nadměrně nesympatický. Začíná si s jednou z revolucionářek (jejíž dramatický výkon mi po krátké době začal solidně lézt krkem) a naoko podporuje snaživé muže revoluce v jejich snažení, což je však pouhou zástěrkou pro jeho tajnou činnost, kvůli níž nechává bez výčitek umírat spoustu nevinných lidí. Fernando Sancho jako zapálený, zneuznaný, a Steffenem neustále pokořovaný Mexičan je zde vlastně jakýmsi osudovým hrdinou, což je u tohoto přísně záporného sadisty na sto způsobů nečekané, nehledě na to, že svým sympatickým výkonem tahá tohle dílo dost solidně nahoru. Steffen mívá i lepší věci. ()

clint123

Slušný spaghetti western s príbehom zasedeným do prostredia mexickej revolúcie. Anthony Steffen sa vydáva za Killer Kida, a pridáva sa k tlupe mexických revolucionárov, aby im pomohol v boji. On sám je pritom tajný agent Morrison, ktorý plní svoju misiu. Celkovo dobrý dej, prostredie, hudba može byť, akcia je pravidelná - čiže je to skvelo zvládnuté. ()

Mariin

Celkem zábavný tzv. Zapata western ve standardní úrovni 60. let. Příběh sice nemá přímočarý spád, aby udržoval diváka od začátku do konce v napětí, ale výrazné herecké postavy upoutají pozornost: Anthony Steffen (známý z 27 westernů!) v jedné ze svých nejlepších rolí, tentokrát gringa Chamaca, alias agenta Morrisona; jako vždy vynikající typ zavalitého bandity Fernando Sancho (revolucionář Villar) a velmi pohledná Luisa Baratto (dívka Mercedes) v tlupě povstalců. Kladem je i vhodný jednoduchý hudební doprovod. Je zde – jako obvykle - několik brutálních scén, tentokrát celkem opodstatněně ukazujících krutost armádních důstojníků. Záběry ve skalnaté krajině byly točeny často v jakémsi lomu s jezírkem, který mi silně připomínal scenérie z mayovky Old Firehand... ()