Po celé generácie bola Medvedia hora mierumilovným a kľudným domovom miestnych indiánov. Zdalo sa, že nič nemôže zničiť ich divoký raj. Naviac ich ochraňoval neohrozený a silný muž Jeremiah. Ziskuchtiví a zlí stavitelia však teraz majú s horou iné plány. Našťastie sa na Divokom západe objaví dvojica záchrancov - Nicole a Dylan, ktorí spolu s Jeremiahom, indiánmi a medveďom začnú za záchranu svojej divočiny bojovať. (HareS)

majo25

Nizkorozpočtový silne rodinný snímok, ktorého spracovanie vyzerá ako nejaký diel lacného televízneho seriálu pre deti. Aj keď mu nemožno uprieť dávku dobrodružna a posolstva, hoc prvoplánového a veľmi jednoduchého, svojou naivitou, prehnanou grotesknosťou v komediálnych polohách a veľkým počtom nelogizmov zlyháva a viacero scén doslova treba odtrpieť. ()

hygienik

Podľa mňa, v čase vzniku Medvedia hora fungovala výborne. Dôkazom je, že natočili aj Dvojku. Eko posolstvo, indiáni, dobrodružstvo. A vôbec nevadí, že to bolo lacné a prihlúple. Dnes sa už takéto prvoplánovo pekné a pozitívne veci netočia. ()