Onna bančó: Noraneko Rock

• Japonsko 女番長野良猫ロック (více)
Japonsko, 1970, 80 min

Arkanoid

Hasebe začína ukážkou moci motorkárskeho gangu na mestskej ceste. Veľmi rýchlo sa dá oceniť kamera, téma gangov a mesto (Tokio?). Meiko Kaji hrá vo filme veliteľku gangu Mei a hrá ju dobre, aj keď v jej výkone nie je toľko charizmy ako z jej neskorších filmov. Akcia je mierna, ale výborne natočená a baví. Motorka a štvorkolka idú do prázdneho podchodu do metra. Scéna by bola lepšia s ľuďmi. Prenasledovateľ sa nepokúša o zmenu taktiky pri prenasledovaní prenasledovaného. Nasvietenia sa od Hasebeho dočkáme až v nočnom klube, kde ho otvorí ružovou, kde vidno hippies kultúru. Boxerský zápas je tiež natočený dobre. V 13. minúte dojem kazí obraz rozdelený na dve časti, v jednej je vidno celé telo stojaceho muža a v druhej len tvár hlavnej postavy Mei. Táto nerovnováha mi príde trochu mimo a lepší je jednoznačne nerušený obraz. Inak je vizuál znovu na 100% aj v tejto Hasebem režírovanej časti a kradne si najviac pozornosti, viac ako bezstarostnosť a mladosť postáv či gangsterská téma, pretože svojimi rôznymi uhlami kamery, dynamikou pohybu kamery a postáv a rôznymi nasvieteniami vytvára opäť výbornú filmovú lyriku, ktorá prevedie diváka aj emóciami, ktoré postavy nemajú. ()

Mik_e

Kdyby ve filmu nehrála Kaji Meiko, myslím, že by byl právem zapomenut. Prostředí, ve kterém se to celé odehrává, je sice vcelku atraktivní, film ale trpí místy opravdu extrémní naivitou. Ta některé pouliční zápasy sráží někam na úroveň West Side Story a podobným. Rozjezd byl moc dobrý, škoda, že se tempo neudrželo. ()