Reklama

Reklama

Divoká Čína

(seriál)

Čína byla dlouho světem uzavřeným před očima Západu. Teprve teď se naplno otevírají brány poznání této jedinečné země plné nečekaných objevů. Rozlehlá čínská krajina je plná extrémů a rozmanitostí. Najdeme tu hory, deštivé lesy, pouště i jeskyně a v nich i jejich obyvatele, živočichy všech druhů.
Čína představuje své nejneuvěřitelnější přírodní fenomény!

1. Srdce Draka
Jižní Čína je plná rýžových políček, která svérázně tvarují místní kopce. Je to kraj plný překvapení - vedle orajících rolníků jsou řeky s trpasličími aligátory, rybáři využívají k lovu trénované kormorány a zdejší netopýři mají zvláštní chutě. Zároveň tu žije téměř 300 milionů lidí, kteří také výrazně zasahují do běhu přírody a s nimiž musí divočina koexistovat.

2. Šangri-La
V jihovýchodní Číně se nachází pravděpodobně nejvíce přírodních pokladů z celé země. Krajina je plná mocných řek a hor, na jejich návětrných svazích žijí primáti. Lesy jsou obývány pestrými ptáky, domorodými kmeny i divokými slony a ukrývají tajemství svého vzniku.

3. Tibet
Tibetská plošina pokrývá čtvrtinu Číny. Tato hornatá divočina s ledovci pokrytými Himalájemi patří k nejobdivovanějším místům na světě. Tibet je domovem medvědů, jaků a vzácných antilop orongo. Unikátní kultura spoluutvářená buddhismem činí z Tibetu zcela výjimečnou zemi.

4. Země pandy
V srdci Číny se nachází centrum civilizace staré přes 5000 let. Zde žijí jedna z nejpodivuhodnějších čínských zvířat - pandy a zlatí takinové. Za posledních padesát let prodělala Čína překotný vývoj, který s sebou přinesl i řadu negativních dopadů na životní prostředí. Jak se podaří lidem vypořádat se s těmito problémy v budoucnosti?

5. Za Velkou zdí
Velká čínská zeď měla Čínu chránit před nájezdy nepřátelských barbarů. Za ní se rozkládá země válečnických kmenů a extrémních klimatických podmínek. Stálezelené lesy, travnaté pláně i pouštní duny utvářejí tento historický region, kterým vedla Hedvábná stezka.

6. Příliv a odliv změn
Pobřeží východně od Velké čínské zdi je místem značných rozdílů. Futuristická moderní města sousedí s vesničkami a divokými mokřady, v nichž přežívají vzácná zvířata. 700 milionů lidí, znečištění a masový rybolov se musí zákonitě projevit i na stavu životního prostředí a čínský příklad je velkou lekcí i pro zbytek světa. (oficiální text distributora)

(více)

Reklama

Reklama