Voodoo: Umění ďábla

Horor / Mysteriózní

Thajsko, 2004, 96 min

Tanit Jitnukul
  • kaylin

„Voodoo: Umění ďábla“ je snímek, který má dějově hodně společného s původním „Kruhem“, a to i pokud se týká některých postav. Jsou zde dokonce i velmi podobné záběry, jen je to celé trochu násilnější a jede se zde na jinou pointu. Navíc chybí kazeta, to je jasné. Je však strašně moc poznat, jak Japonci ovlivnili i další kinematografie a jak se i Thajci snažili o to, aby natočili něco hororového, děsivého. Podařilo se to ještě méně než z poloviny. Film je nekonzistentní a nedokáže děsit celou dobu, vlastně se mu to daří poměrně krátkou část stopáže.(14.2.2014)

• B!shop

Nechapu, jak moh reziser skvelyho Bang Rajan natocit takovouhle kokotinu. Sice zabijet pomoci voodoo je fajn napad a zas tak casto se to ve filmu nevidi, ale ten pribeh, to bylo strasny. Hodinu jsem se vubec nemoh zorientovat kdo je kdo a jaky jsou mezi nima vztahy, hororova atmosfera nikde a porad jen samy kecy. Akorat obcas to pozvedla nejaka hororova scena. Vetsina smrti je totiz slusne atmosferickejch a pekne krvavejch a nekdy az nechutnejch. Ale krome tech par smrti nema film vic co nabidnout.(3.1.2008)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dobrá atmoška, pěkné thajky, hodně krve -trošku zvláštní skládání scén za sebe/// Docela spokojenost. Byl bych spokojenější ještě kdyby vraždy byly propracovanější. Takhle mi přišlo, že se tvůrci nebojí zabíjet, ale bojí se to pořádně ukázat. Navíc se filmaři brali příliš vážně, takže to není moc odlehčené ani zjednodušené a člověk tak u filmu nemá možnost vypnout. Pořád jsem čekal co se z toho vyklube, nakonec z toho bylo takové "rodinné drama" o pomstě. A protože má film nízké hodnocení, přikloním se ke 4*/// Celkem 70%///(18.4.2009)

• Martin741

A to som si vzdy myslel, ze voodoo je kult ciernej magie, ktora ma korene v Karibiku, presne Haiti. Neviem preco a ako sa dostalo toto filmove voodoo do Thajska, a po pozreti tak retardovaneho filmu ako Voodoo Umeni Dabla to ani nechcem vediet. Dve sceny filmu vyzerali, ze ich aj niekto reziroval, ale to bola iba chimera. 0 %(10.4.2013)

• Nick Tow

Mne to, milí priatelia, pripadlo ako hispánska telenovela zahraná šikmookými hercami a zabalená do horroru. Zámerne hovorím "zabalená", pretože žánrové ingrediencie tu fungujú iba vonkajškovo - ľakačky a gore scény ma vždy nechajú chladným, keď príbehu neverím ani mäkké f. Po tomto filmíku som teda rozhodne nijaké žiletky negrcal...(2.3.2007)