Bojovník a čarodějnice

(neoficiální název)
  • USA The Warrior and the Sorceress (více)

Pouštní planeta Ura, vysušená krajina bez známek života spalovaná dvěma slunci. Dva tyrani (Luke Askew, Guillermo Marín) bezvýsledně soupeří o pramen vody, který se nachází mezi jejich pevnostmi a bezdůvodně terorizují své poddané. Do této situace vstupuje neznámý bojovník (David Carradine), jehož mimořádné schopnosti jsou zjevně způsobilé zvrátit nerozhodný poměr sil. (J.Connor)

JohnnyD

5/10 Cormanovka z jeho argentínskej etudy, počas ktorej produkoval vykrádačky Conana a v tomto prípade aj Kurosawu/Leoneho. Ide o nanajvýš priemerný flák, jeho výhodou ale je charizmatický David Carradine v hlavnej role a smiešna exploatačná nahota, kedy po vzore Deathstalkera opäť raz uvádza na scénu hlavnú ženskú hrdinku, ktorá je po celý čas hore bez. Za tých pár masiek, rozkošného chechtajúceho sa hada a bizarnú scénou s tanečnicou (!) to zaokrúhľujem nahor. ()

JohnMiller

Barbar Conan meets Yojimbo. A skôr než tento môj názor rozviniem iba dodám že ide o nevšedný fantasy sci-fi kúsok ktorý svojou produkciou a vizuálnom akoby vypadol s pera Roberta Silverberga. A keby bol scenár aspoň trocha originálny a mytológia sveta dvoch sĺnk viac rozvinutejšia, mohlo to mať oveľa väčší úspech a nebál by som sa tvrdiť že by mohlo ísť aj o sériu. Ale nestalo sa tak. Ide iba o jednoduchý výsledok fantasy vlny ktorú rozprúdila snímka Barbara Conana. Prostredie bolo v celku zábavné aj originálne ani kostými neboli na zahodenie. Jediné čo mi tu vyslovene prekážalo boli boje na meče. Tie boli tak hrozné až sa na to vo výsledku nedalo pozerať. Carradine si mal pred natáčaním nacvičiť nejakú choreografiu ako to spravil Schwarzenegger. O deji tu takisto nemôžem rozprávať nejako kladne. Išlo o absolútne vykradnutie Kurosawovho Yojimba... Ale aj tak ma táto snímka svojim spôsobom zaujala.. Je to taký absurdný unikát 2,5* ()

TERRORDROME

Hneď na začiatku ma prekvapila špagetovo westernová atmosféra a neskôr mi došlo že je to vlastne béčková fantasy kópia Yojimba. Hrdina je podľa vzoru Eastwoodovho blonďáka taký namachrovaný hajzlík čo hrá na všetky strany aby z každého vytrieskal čo najviac prachov a nebojí sa ani regulérne kradnúť. Dej je teda jasný, zachmúrený a extrémne vyčúraný kydlič osiera súperiace gangy na nejakej planéte s dvoma slnkami a nedostatkom vody až kým džbán nepraskne. Nanešťastie zábava vcelku viazne, dej je často zmätený a súboje v štýle improvizovaného amatérskeho divadla sú príšerné. Vrcholom je scéna kde hrdina ( David Carradine pravdepodobne premanentne pod parou ) zlikviduje súpera kopnutím do členku. Čo film aspoň v mužských očiach dvíha z prachu sú odhalené kozy, ktoré sú doslova všade. Ona titulná čarodejnica je hore bez v každej jednej scéne a to tam ešte prdnú aj tanečné číslo ženskej čo má pre istotu rovno štyri prsia a ešte aj chápadlo. Chápadlá má aj strážna príšera v hladomorni, ale súboj s ňou je rovnaká bieda ako všetky ostané. Nebyť ceckov, občas fajn westernovej hudby, kulís zo sadry a naškrobených plachiet a plyšového jaštera ako tlsťochovho milášika, nebol by dôvod aby po tom filme štekol pes. ()

Karlos80

Fiktivní planeta, dvě slunce, dva znepřátelené klany hádající se o studnu s pitnou vodou (jediný zdroj vody v celé vesnici!) a mezi nimi žoldák Kain (hrál ho David Carradine), mistr bojových umění, který se časem rozhodl oba tyrany znepřátelených klanů svrhnout pro peklo, které musí denně v této vesnici prožívat místní obyčejní lidé. Plusy: Snesitelné souboje na meče , mluvící ještěrka, uhrančivá kouzelnice Naja (Maria Socas, ve filmu skoro pořád topless), moc hezká dívka, a dále zřejmě nejpamátnější scéna z tohoto filmu, výstup tanečnice se čtyřmi ňadry, která šikovně zneškodní Caradina:-)! Mínusy: film je občas docela nepřehledný, chybí krev, jediná krev je vidět na ostří meče, místy je film opravdu nudný a odehrává se celý jen na jednom místě. Oddechové, postapokalyptické nízkorozpočtové fantasy béčko a jakýsi klon japonské samurajské klasiky "YOJIMBO" a pozdějších Leonovek! Film je ve své podstatě hrozně pitomý, ale místy je to opravdu skvělá zábava, když už zrovna v tv nic není :-) ()

Quint

Roger Corman opět sáhl po klasice. Kurosawu už jednou vykradl, aniž by ho někdo zažaloval (Sedm samurajů v Sadorovi, vládci vesmíru), tak proč to nezkusit podruhé. Tak přišla na svět retardovaná fantasy verze Yojimba. Většina scén je braná přes kopírák. Přibylo jen pár kosmetických úprav. Pokud jste si vždycky mysleli, že v Kurosawově filmu bylo málo mutantů a telepatických ještěrů, tak jste na správné adrese. The Warrior and the Sorceress patří k sérii „sword and sorcery“ filmů, které Cormanova společnost natáčela v Argentině (nejlepší z nich je Deathstalker II). Tamější levné lokace a levné pracovní síly v tomto případě ovšem neznamenaly to, že by film vypadal jako by měl dvakrát větší rozpočet. Kulisy jsou viditelně papundeklové. Šermování tu sice je (Carradinovi nikdy moc nešlo, nicméně na to, že si před natáčením během hádky s přítelkyní při úderu do zdi zlomil ruku, to odšermoval docela obstojně), ale kouzlení tu žádné není. Čarodějnice zmíněná v názvu filmu tu nečaruje a je tu pouze od toho, aby ukazovala prsa. Všechny ženské postavy jsou tu vlastně od toho, aby ukazovaly prsa. Jedna z nich má dokonce čtyři prsa (na to láká už plakát k filmu). To taky v Yojimbovi chybělo. Takže místo "sword and sorcery" filmu jde spíš o "sword and boobs" film. Aspoň se ušetřilo na kostýmech. Tvůrci se tím zároveň pojistili proti tomu, aby mužští diváci během filmu náhodou neusnuli. A věřím, že to u mnohých zabere (vidět to jako teenager, tak neodlepím oči z obrazovky). Každopádně, je to jeden z nejsexističtějších filmů, co jsem kdy viděl. Asi netřeba zmiňovat, že nejde o dílo, které by patřilo do zlatého fondu světové kinematografie, ale bohužel nejde ani o groteskně špatný trash. Film je na exploatační brakovku překvapivě dost pomalý a zasmušilý (režisér měl pravděpodobně nějaké vyšší ambice) a je zábavný pouze svojí podivností. ()