Die Nackte und der Satan

Friedel Buckow

Scénografie:

Bruno Monden, Hermann Warm
  • Campbell

Všichni tenhle film celkem vychvalují, tak proč mě tak strašně štval? At už jde o nechutnou obtloustlou hlavu která mluví, nebo o naivní příběh který nevystraší snad nikoho, tohle je prostě šíleně nudnej špatnej film. Čekal jsem od Německa daleko víc. Dostal jsem ale kravinu o posednutým doktorovi.(28.1.2012)

• Oktavianus

Tak tohle ani náhodou. Nepovedený rádobythriller s prvky sci-fi, u kterého za zmínku stojí pouze dekorace (klasický mlžný les, laboratoře, temné uličky města) a pak nápad s žijící uříznutou hlavou, kterou jeden šílený doktor udržuje při životě. Ale jinak je to nezáživné, nezajímavé a nudné. I v třicátých letech, tedy víc jak dvacet let před vznikem tohoto filmu, se točily snímky o šílených doktorech. A mnohem lépe. V tomto případě se Němci opravdu nevytáhli.(10.7.2014)

Sialeny doktor je posadnuty experimentom, ktory by spojil hlavu a telo dvoch olisnych ludi. SNimok s podarenou pochmurnou atmosferou a vyzualnou strankou, ktora zaujme hlavne zijucou "hlavou", napojenou na rozne prisroje a hadicky, ktore ju drzia pri zivote. Dej ma standartny priebeh a nicim neprekvapi, avsak samotny namet, v respektive drasticke experimenty Dr. Brandta su prvkom ktory, vnasa do filmu neprijemny pocit niecoho neludskeho a zvrateneho, co robi film zaujimavym. (6/10)(24.7.2007)