Agatha Christie: Život v obrazech

(TV film)
  • Velká Británie Agatha Christie: A Life in Pictures (více)

Děj se odvíjí mezi dvěma rozhovory. První interview poskytuje slavná spisovatelka Agatha Christie novinářům při příležitosti 10. výročí uvedení své hry Past na myši, v roce 1962. V tom druhém si o mnoho mladší Agatha v hypnóze vybavuje okolnosti, které vedly k jejímu pověstnému zmizení v roce 1926. Tehdy ji 11 dní marně hledala policie a byla považována za mrtvou, až ji identifikoval host v hotelu v Harrogate, kde se zapsala pod jménem Teresa Neele. Po neplánovaném, náhlém odjezdu z domova se svým vozem havarovala, zřejmě se zranila na hlavě a utrpěla amnézii. Její zmizení, které plnilo stránky novin, zůstalo nevysvětleno. Teprve psychiatrovi postupně vypovídá o svém dětství, záhadném ozbrojeném muži, který ji, zřejmě jen v její fantazii, pronásledoval, o seznámení a manželství s letcem Archiem Christiem a o událostech, které předcházely její nervové krizi. Byla to smrt matky a Archieho nevěra, která vyústila v žádost o rozvod. (oficiální text distributora)

dienle

Zajímavě natočený životopisný film. Vyprávění odvíjené od dvou časových rovin dodává snímku jistou dávku artističnosti a působí na diváka stravitelnějším a trochu tajuplnějším dojmem než většina dokumentárních filmů. Ráda jsem nahlédla do světa Mrs Christie i jinak než prostřednictvím jejích skvělých detektivek, nechala se inspirovat její tvořivostí, dojmout jejím příběhem... Název snímku "Život v obrazech" je opravdu výstižný. ()

mzop

Pěkně vytvořený hraný dokument. Trochu jsem však na pochybách ohledně pravdivosti jeho výpovědní stránky. Mám pocit, že se jeho autoři snaží nám zahrát na city a představit nám její dětství ve stylu velkolepých dojímavých hollywodských trháků. Raději bych realistické ztvárnění zaměřené více na fakta. ()

Autogram

Životopisný film o kráľovnej detektívok som si nechcel nechať ujsť, len som očakával niečo veľkolepé práve v štýle jej príbehov. Pátranie pri jej zmiznutí sa konalo, ale bez nejakej zaujímavej zápletky alebo vyvrcholenia je to len dokumentárny popis udalostí. Účel dozvedieť sa niečo o jej živote to splnilo, ale žiadny ďalší zážitok mi neprinieslo. ()