foto

Bonnie Wright

  • nar. 17.2.1991 (29 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Bonnie Kathleen Wright se narodila v centru Londýna 17.2.1991 ve znamení vodnáře, které ji předurčilo lásku k cestování. Už od malička byla tato modrooká bruneta (ne zrzka!) velmi nadaná a chytrá, chtěla se stát umělkyní, hrát na různé nástroje (saxofon, piano) a tvořit. Své nadání začala projevovat již na základní škole, kde vynikala v malováním, zpěvu, tanci (africké i moderní tance, balet), a ač je to k nevíře, také ve fotbale. Během svých cest s rodiči po celém světě objevila také další svůj koníček - surfování na australských vlnách s hip-hopovou hudbou v uších.

Během let, kdy byla jen holčičkou z davu, vyrostla Bonnie do krásy a z normálního běhu dětství ji vytrhla v roce 2001 nabídka, aby si zahrála epizodní roli v prvním díle ságy o Harry Potterovi. To ještě sama nemohla tušit, jaký osud ji a postavu zrzavé Ginny Weasleyové, která ji proslavila, čeká, protože autorka knižní ságy dopsala poslední díl až v roce 2007. Této osudové šance se Bonnie rozhodla využít a naplno se ukázala v druhém díle o čarodějnickém učni s podtitulem Tajemná komnata (2002). Bonnie poté podepsala smlouvu i na zbývající díly HP a její hvězda stoupá zároveň s proměnou své postavy.

Vedle ságy o Harry Potterovi se objevila také ve filmu AGATHA CHRISTIE: ŽIVOT V OBRAZECH (2004). Její oblíbenou herečkou a zároveň hereckým ideálem je Nicole Kidman. Pokud by se jednou musela přestat věnovat herectví, chtěla by se stát muzikantkou.

Martin "blues" Daneš

Režijní filmografie

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(175)