poster

Uleeovo zlato

 • Česko

  Uleeho zlato

 • USA

  Ulee's Gold

Drama

USA, 1997, 113 min

Režie:

Victor Nunez

Scénář:

Victor Nunez

Producenti:

Edward Saxon, Peter Saraf

Střih:

Victor Nunez

Kostýmy:

Marilyn Wall-Asse
(další profese)
 • T2

  Rozpočet $2,7miliónaTržby USA $9,161,691Tržby Celosvetovo $-(23.4.2010)

 • Malarkey
  ***

  Ulee je typickej americkej zemědělec. Jeho manželka je v už dávno v prdeli. Syna má ve vězení, syna manželka je feťák a on se musí starat o jejich děti, který taky občas stojej za vyližprdel. Opravdu zlatem to obsypaná rodinka. Film ale chvílemi docela schopně graduje, protože Ulee jede do města a z vesnickýho balíka se rázem stává psychologií obsypaná troska. Chvílemi to graduje až opravdu extrémně, ale včas se to zase uzemní. Peter Fonda, ačkoliv ho vůbec neznám, tu ukázal výkon par excellence. Je to přesně ta loutka, se kterou si rodinné problémy zahrávají jak vítr s houpacím křeslem, ale jinak se to odehrává na venkově a filmem se táhne hrozná nuda.(13.12.2010)

 • Radyo
  ****

  Snímek může na diváka působit takovým zdánlivě nevýrazným dojmem, ale jeho konečný dopad je větší, než by se během něj mohlo zdát. Peter Fonda si zase trochu připomněl, co to je hrát ve skutečně kvalitním snímku, a myslím, že nezklamal. Jeho méně známí herečtí kolegové také podávají přesvědčivé výkony a i díky jim je příběh, jenž by zdánlivě diváka neměl ničím překvapit, tak dobrý.(10.12.2002)

 • Noviik
  ***

  Film se velmi vleče, přijde vám, že je mnohem delší než 113 minut. To je hlavní zápor celého filmu, kterému to dosti ubírá na kvalitě. Peter Fonda si roli Uleeho zahrál s chutí, to se musí nechat. Tak trošku podivín, o jehož rodině se ví, že není zrovna bezproblémová, si žije ve svém včelím životě jak se dá, než se ozve nedávná minulost jeho syna a snachy. Tim může drsným způsobem pomoci jedině on, to také udělá a svou rodinu dá dohromady. Trochu zvláštní a kostrbatý popis mého komentáře vystihuje celý film. Rozhodně je to však kvalitní podívaná, jen tomu chybí tempo.(1.3.2009)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Herec HR - Peter Fonda(22.3.2004)

 • - Jessica Biel v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)