Hu bao long she ying

Tchaj-wan, 1978

Joseph Kuo

Kuo-Ren Wu

Fu Liang Chou

Spousta a spousta kung-fu pohromade. Onich 90min obsahuje takovou 20min bez boje, takze pribeh nemuze byt poradne odvypraven, ale zabava to urcite je.(31.1.2007)

Joseph Kuo dokázal natočit vždycky velice kvalitní kung fu filmy s minimem vynaložených finančních prostředků a jeho choreografie byla hodně propracovaná. I v 7 Grandmasters střídá jedna špičková choreografie druhou, film plyne v dynamickém tempu od začátku do konce a nasazení všech herců je absolutní. Na taiwanské produkce si musí člověk zhýčkaný hongkongským komfortem trochu zvykat, ale když jim přijde na chuť, zjistí, že mají své neopakovatelné kouzlo. Lee I Min v roli nadšeného studenta vynikal nejen pohblivostí, ale i oslnivou technikou a Long Sai Ga zvládal vždycky skvěle role starých, vynikajících mistrů, takže i tady předvedl to nejlepší, co uměl. Děj rozhodně není nijak překvapivý, ale o to v kung fu filmu nejde. Taiwan se na sklonku sedmdesátých let hodně srovnal s Hong Kongem a ispirovaný filmy studia Golden Harvest uměl vytvořit dobré kousky. I když jsem zvažovala tři hvězdičky, protože jsem rozmazlená, čtyři jsou lepší a Joseph Kuo si každou zaslouží po právu.(15.9.2008)

Zdaleka ten najlepsi kung-fu film z Taiwanskej produkcie aky som videl. Iked je ocividne ze rozpocet bol nevelky, reziser Joseph Kuo skvelym sposobom sklbil pribeh, ktory je akousi roadmovie, a krasne prirodne scenerie, v ktorych naozaj pocetne bojove sceny krasne viniknu. Velmi ma potesil Jack Long ako grandmaster Shang Kuan-cheng, ktory je skvelym stelesnenim typickeho majstra kung-fu s obrovskymi skusenostami a dokonale zvladnutym bojovym umenim. 7 grandmasters sa moze smelo rovnat tym najlepsim kusom od studii Shaw Brothers a Golden Harwest. (10/10)(11.5.2008)

Mistr,který aby se stal největším šampionem se postupně utkává s dalšími lidičkami. Do toho ho pronásleduje velmi dotěrný mladík,který se touží stát žákem. Jelikož je to Taiwan,působí film hoodně lacině. Choreografie jsou tu sice moc pěkné a vyhytané,ale je jich tu opravdu moc,jste prakticky zahlceni soubojema,ale děj se vypařil. Myslím si že *** jsou spravedlivé...tedy z mého pohledu.(2.10.2008)

Mistr Shang odchází na odpočinek, když obdrží anonymní výzvu. Výzvu přijímá a vydává se na dlouhou cestu, aby porazil sedm šampionů z ostatních provincií. Vynikající souboje (s trochou drátů, ale budiž jim to odpuštěno) a filozofie kung-fu pozdvihá tento taiwanský snímek nad většinu ostatních. Za zmínku také stojí, že v roli velmistrů nejsou žádná baletní wu-shu ořezávátka, ale opravdoví mistři tradičního kung-fu. 100 % České titulky zde.(25.10.2005)