Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (325)

plakát

Jessica Jones - Série 1 (2015) (série) 

Kvalitní scénář, dialogy, postavy...tak by měl asi podobný seriál vypadat. Mám námitky, to rozhodně, ale na druhou stranu, v době, kdy seriály výborně vypadají, ale scénáristicky trpí je Jessica dost velký nadstandard.

plakát

Father Ted (1995) (TV seriál) 

Něžný, křehký, romantický seriál z prostředí idylického irského venkova, nahlížející do intimního soužití tří generací svatých mužů, kteří jsou si vzájemnou oporou. Seriál, reflektující decentně i problémy dnešní katolické církve je velmi vhodný do kurzů pro budoucí katechety i jako příjemné rozptýlení do dětských skupin charismatické obnovy. Díky citlivému zpracování ožehavých témat kněžské intimity může sloužit jako podpůrný edukační nástroj pro seminaristy.

plakát

Doctor Strange (2016) 

Tohle byla láska na první pohled. A nechci slyšet to ehm ehm, protože když ženská nadodnocuje filmy s Benedictem Cumberbatchem, je vždycky v podezření, že při zírání na hlavního hrdinu zapomněla na vizuální a scenáristickou stránku a tak podobně. Proto musím také ocenit dialog Strange vs. Dormammu, který mě zasáhl v té nejcitlivější intelektuální čakře.

plakát

Captain America: Občanská válka (2016) 

Tavárnyj vagon zůstane dlouho v nás! Když mě život strhne do propasti, řeknu si tavárnyj vagon a je to lepší, než okřídlená rčení typu "táhni a srůstej" nebo "stand up and fight". Navíc je tu Cap a Iron Man a všechno funguje prostě jako ve světě Marvelu. Zbožňuji každé řečené i obrazové klišé až po pupík.

plakát

Avengers: Infinity War (2018) 

Pořád mám jako marvelovského padoucha nejraději Kingpina z Daredevila, ale chápu, že Vincent D'Onofrio se zatím nedá klonovat. Jinak, spokojenost. Spektákl zafungoval, všechno bylo takové, jaké jsem si představovala a je to film, jehož pokračování nabízí skvělé konverzační téma na grilovačky s nepříjemnými příbuznými a cizími lidmi. Téma spojující, vzrušující a zneklidňující. Člověk může zapomenout na ochranu oceánů, válečné konflikty i politiku. Ode dne ke dni žije s nejdůležitější filosofickou otázkou...sakra, musel to vážně odnést i Groot? A ještě dumám...zpopelnil se taky Deadpool nebo ne?

plakát

Ant-Man a Wasp (2018) 

Když se v kině baví osmileté dítě i já, pak je život prostě Pez :-)

plakát

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017) 

Já vím, že pět hvězd se má dávat jen dokonale vystavěným a přelomovým artovým dílům....ale člověk může mít svoje slabiny, no ne?

plakát

Iron Fist - Season 1 (2017) (série) 

Tak nakonec jsem vzdala i druhou sérii. S tím scénářem se herecky nedalo prostě udělat nic.

Reklama

Reklama