Dellamorte

Mimoriadne silný " opičí " dokument , vlastne o všetkom , čo sa týka " sympaťákov " ktorých stretneš aj na ulici , len sú v katalógovom prevedení , aby boli IN. Od kopulácie , cez fyzikálne rozbory , rehabilitáciu..... parádne zdokumentované , nasnímané , výživne dôveryhodné a autentické. Paráda. ()

StaryMech

Viděl jsem už pár dokumentů o takzvaných zvěrstvech, kterých se člověk dopouští na ostatních zvířatech - žádný z nich mě nepřipravil na to, co předvádí Wisemanův horror "Primát" (to jednotné číslo překvapuje, záměrně). Sled nevídaných záběrů z prestižního Yerkesova výzkumného ústavu v Atlantě mimo jiné zpochybňuje obecně sdílenou nabubřelost pojmů "humánní", "humanismus" apod. Režisérovýma očima sledujeme zároveň dvě věci: 1) soustředěné aktivity rozumného, dělného a hravého Pána tvorstva a 2) pobývání jeho nejbližších příbuzných ve světě, na nějž je příroda nenaprogramovala - světě pravých úhlů, hladkých ploch, ustavičně rachotících mříží a pletiv a nahých opic v bílých pláštích, po zuby ozbrojených matematikou a technologií. Okamžiky, které ukazují, jak blízko mají ty nahé opice k chlupatým, by mohly v jiné souvislosti působit humorně. ()