Téma je výsostně aktuální, týká se ženské obřízky, která se dosud praktikuje u některých afrických kmenů. Ve filmu se střetávají dvě základní historické hodnoty: Moolaadé, což je respektování práva na azyl a Salindé - odvěká tradice ženské obřízky, jakési očištění. Hlavní hrdinka filmu Collé Ardo žije v jedné africké vesnici. Před sedmi lety odmítla obřízku své dcery, protože považuje tento zvyk za barbarský. Nyní se k ní uchýlilo sedm dívek, které odmítají podstoupit tento ponižující rituál a žádají jí o azyl. Mají na něj právo. (oficiální text distributora)

kurzan odpad!

Nemám rád propagandu. A ještě víc nemám rád když si z ní jakýkoliv film zhotoví modlu. Pokud se zamyslím není to nic jiného než major Zeman. Jsem schopen uznávat filmy jako je BfC ci Fahrenheit, jelikož ty se otevrene jako propaganda hlasi. Tenhle film, podobne jako treba Persepolis, si vsak hraje na pravdu. A mozna to nekomu příjde "nefér" ale i K. H. Frank měl advokáta - aneb nic není černé nebo bílé a já se odmítám vézt na moderním pranýřování čehokoliv jen proto, že to je "in". A co že je "in"? Inu "in" je prohlašovat, že muslimové jsou jen teroristi, že v Iranu musi zenske chodit zahalené od hlavy k patě jinak je manžel může ukamenovat, že je potřeba rozšířit po celém světě Euroamerické hodnoty jelikož znamenají pokrok, atd. Naopak "in" není prohlašovat, že jednotlivé tradice nejspíš mají svůj smysl když už se tisíce let vytvářeli, že nadávat na "teroristy", obřízky a podobně je pokrytecké když denně umře stokrát tolik lidí hlady apod. ()

Deadmann

Jako kulturní či antropologický pohled do života ve vesnici v Burkině Faso je to rozhodně zajímavé, ale čistě africké filmy jsou prostě...jiné :) Ale možná už jen kvůli tomu za zhlédnutí stojí. ()

Alchemilla

Je pro mne velmi těžké hodnotit tento film. Hlavně kvůli jeho obsahu. O ženské obřízce se málo mluví. A přitom se jedná o jedno z největších zvěrstvech legálně páchaných na ženách nebo přesněji řečeno na malých holčičkách. Film působí velmi autenticky. I po letech mne z něj mrazí. Nejsmutnější mi ale přijde, že od doby natočení filmu, se toho zas až tak moc nezměnilo. ()