Giallo a Venezia

• USA Gore in Venice (neoficiální název) (více)

U řeky ve městě Vezia policie nalezne mrtvý pár. Muž je ubodán neznámým předmětem a žena utopena, ovšem leží vedle něj na zemi. Nevysvětlitelná okolnost těchto vražd vede k vyšetřování, ovšem brutálních vražd začíná přibývat. Jsou vražděny ženy i muži a to velice krutými způsoby. Je jasné, že měli se smrtí těch dvou milenců něco společného, ale kdo je vrah a jak se co přesně událo – to už musí objasnit detektiv. (Flipnic)

Pekisan

Toto je detektivka (alebo teda giallo), ze by aj Derricka rozosmiala. Hlavny vysetrovatel nosi ala conversey tenisky doplnene tenisovymi bielymi ponozkami a samozrejme prudko stylovym sackom, ktore mu sluzi ako prepravny prostriedok pre nekonecne zasoby vajec na tvrdo, ktorymi sa napchava po cely film. Proste vedie vysetrovanie a len tak si z kapsy jedno vytiahne a zje. A ak ste mu nahodou pomohli nejakou super infoskou, tak za odmenu dostanete...tak tak pekne uvarene vajicko. Mega styl. To sa musi uznat. Aj cele vysetrovanie funguje na podobnej urovni. Zhruba v prvych 15 min sa dozvieme o jednom studentovi, ktory sa vyhrazal smrtou ale zatknu ho az na konci ked stihne zabit troch ludi. Ja viem, ze spoiler ale tak chcem len odradit ludi co hladaju hlavne atmosfericky krimi film. Na druhej strane, a to hlavne zo strany, ktora robi tento film neslavne znamy, su gore efekty a erotika. V 70. rokokoch to musela byt sila. V ramci erotiky je to husty softak s castou masturbaciou a prvkami sado/maso. Gore je na slusne nechutnej urovni, ktoru znizuje len nekvalita obrazu (vieme co sa deje, ale kvoli tme a hlavne sumu prd vidime). Je pravda, ze nejak extra ma neznechutili (predsa len mam uz svoje odpozerane), ale obed by som si pri tom nevychutnal. Pre vsetkych fandov uchylnych filmov a holych zien je toto viac menej povinnost. ()

G04T

Hrozně zmatený krimi. Docela jsem se v tom ztrácel, ale nějak to dopadlo. Škoda, že komisař je spíš k smíchu (a s ním samotný vyšetřování). Ani bych to nenazval giallo, ale spíš nějakej hodně sleazy exploitation. Jedna polovička zažívá neskutečnej fyzickej i psychickej teror (tady mi to už fakt bylo nepříjemný, je to fakt drsný) od druhý (psychicky nemocný) polovičky. Scénář je fakt sick! Aldo Serio byl asi magor! Dále tu máme masturbaci, voyeurismus a mnoho dalších prasáren. Ten film je prostě úchylnej (a to mě se líbí! :D), ale nemůžu prostě dát víc než tři. Kde nebyly úchylnosti, tam jsem se nudil. Čekal jsem možná něco trochu víc kontroverznějšího, ale i tak je to v pohodě. Hlavně dobrej úvod - na nic se nečeká, jde se přímo na věc! :D ()

Pitryx

Já nemám nic proti erotice, ale pokud ji autor, a je jedno zda scénárista nebo režisér vrazí naprosto bez účelu do dějové linie, tak je to pěkně hloupé. Míním tím scény u praní a v kině, když se kriminalista radí s doktorem. Nijak na to nikdo nevzpomíná, nikdo o tom nevypráví, takže tyto retrospektivy byly naprosto mimo hru. Ovšem i tak jde o výborný film. A ještě musím přidat dvacet za ta překvapení na konci. ()