Sedm mečů

七劍

Sedem mečov

Historický / Drama / Akční / Romantický

Hongkong / Čína, 2005, 153 min

Pokud nevěříte, jak film dokáže zkazit kruté sestříhání podívejte se na tento nepovedený snímek, který musel ze svých 240 minut ubrat víc než třetinu, aby vznikl 150 minutový mix bojového umění, odvahy, cti a lásky. Vše se ve filmu promíchalo až nechutně špatně a je velká škoda tohoto zkrácení. Film není ve své podstatě špatný, vychází z kvalitní myšlenky Sedmi samurajů, ale sestříhání, různé kličky a úskoky filmu hrozně ublížili. Polovička věcí ve filmu nebude dávat pořádný smysl a skákání v ději z místa na místo je brutálně nepovedený. Možná by bylo lepší film ponechat ve 240minutové stopáží a rozdělit ho na dva. Tak by to určitě dopadlo v Hollywoodu, ale tady jsme trochu v jiném světě. Bojové sekvence jsou trochu přitáhlé za uši a závěrečný souboj je jen pro ty opravdu nejodvážnější. Slabé 3*.(12.8.2006)

Sympatický guláš, z ktorého vytŕča, že bol urobený pre peniaze... Nie je to zlé, ale občas je to chaos. Tsui Hark je legenda – naposledy som od neho videl VTEDY V ČÍNE 5 a bol to lepší film. Meče potešia hlavne súbojmi vo finále, inak je to rutina, ktorá poteší zarytých fanúšikov...(7.1.2009)

Problém Siedmych Mečov je jendoznačne príbeh, ktorý zbytočne zložito štrukturovnaý, únavne podávaný a miesto toho, aby film gradoval, tak sa vleče a uspáva. V konečnom dôsledku je to škoda, už vzhľadom na bojové scény (z vrcholným momentom v úzkej uličke), ktoré sú na špičkovej úrovni a vyslovenie potrebujú rýchlejšie odsýpanie omáčky naokolo. Komu wuxia čoby len trochu vonia, bude pri nich chrochtať blahom.(28.6.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +výprava, námět, hudba, záporáci -postavy k nerozeznání, špatná réžie, příběh/// Zklamání. Akční filmy z Asie mám rád. Nevadí mi u nich mírný nádech fantasy, mystyčna nebo jako v tomto případě troška toho létání. Ale vadí mi složité příběhy, zbytečné natahování a tak nějak neprokreslené charaktery. To poslední je v tomto případě největší mínus. Sice nevím jestli normální asiat rozezná mě od bráchy, ale typickej evropan nerozezná číňana od korejce, natož jejich kamarády. A tak je škoda, že se nám to často tvůrci nesnaží ulechčit. Jinak holky, meče a bitky byly pěkný, to se musí nechat./// Celkem 60%///(27.8.2007)

Kto čakal nového Hrdinu či Tigra a Draka, bude sklamaný, pretože Harkov Seven Swords je viac ako epické wuxia štúdia charakterov, v drsnom, realistickom prevedení plnom brutality a násilia. Pozornosť si však Seven Swords určite zaslúži. Viac sa dočítate tu. (7.8/10)(6.3.2007)

• - Snímek měl představovat úvodní část historické šestidílné ságy, tzv. hexalogie. To se ale nakonec nestalo. Ačkoliv Tsui Hark na filmovém scénáři dvojice následujících snímků pilně pracoval i v době, kdy se primárně zabýval jinou filmařskou prací, zasvěcení pracovníci ještě v roce 2008 pevně věřili, že Tsui svoji představu dotáhne do zdárného konce. Nicméně ani v roce 2011 se žádného zdárného konce nikomu z nich nedostalo, neboť Tsui o žádných pokrocích do této doby nikoho neinformoval, a protože za dobu čítající takřka několik dlouhých let Tsui nepodal žádné zprávy o případném vývoji, či nejednal s žádnou z filmových společností o výrobě, které zřejmě díky nevýrazné divácké pozornosti původního snímku neměly o výrobu snímků navazujících žádný zájem, další vývoj původně zamýšlené hexalogie se nikým již neočekává. (Conspi)

• - Před potvrzenou účastí herce Michaela Wonga byla role filmového prince Dokada předložena nejprve dvojici herců, Jun Hu (Mulan (2009)) a Wang Xueqi (In The Heart Of The Sun (1994)). Oba ale nabídky z blíže nevysvětlených důvodů s poděkováním odmítli. (Conspi)

• - Sedem hrdinských mečov bolo navrhnutých samotným režisérom. (matt6)