Reklama

Reklama

Sedm mečů

  • Hongkong Qi Jian (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na začátku šestnáctého století se moci v Číně zmocnilo Mandžusko a dosadilo na trůn dynastii Ching. Stále znovu a znovu propukající povstání v bojovnických společenstvích přinutí nově ustanovenou vládu zakázat všechna bojová umění, stejně jako jejich výuku či získávání řádů. Chamtivý a krutý prostopášník Ohnivý Vítr (Sun Hong-Lei), bývalý válečný hodnostář staré dynastie, vidí v této situaci možnost, jak utrhnout kus koláče pro sebe a začne pomáhat nastolovat nový pořádek. V čele armád pustoší severozápadní Čínu a chystá se dobít poslední odporující výspu staré civilizace, Vesnici Bojovníků.
Fu Qing Zhu (Chia-Liang Liu) je bývalý popravčí minulé dynastie, který se rozhodne učinit jeho řádění přítrž a zachránit tak pevnost Bowei. Společně s Wu Yuan Yinem (Charlie Yeung) a Han Zhibanem (Yi Lu) se vypraví na Mount Heaven hledat pomoc u Temného Žáru (Jingwu Ma), mistra meče vyučujícího skupinku bojovníků. Temný Žár se rozhodne jim pomoci a nařídí čtyřem svým nejlepším učedníkům - Chu Zhao Nan (Donnie Yen), Yang Yun Chong (Leon Lai), Mulang (Duncan Chow) a Xin Longzi (Liwu Dai), aby je následovali a pomohli. Tak je vytvořeno Sedm mečů. Když dorazí zpět do vesnice, odvedou všechny do bezpečí, ale veškerou vodu i jídlo otráví neznámý zrádce mezi nimi. A protože se blíží armáda Ohnivého Větru, musejí jej najít stůj co stůj a je jedno, jestli je to muž, žena, či láska... (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (72)

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Problém Siedmych Mečov je jendoznačne príbeh, ktorý zbytočne zložito štrukturovnaý, únavne podávaný a miesto toho, aby film gradoval, tak sa vleče a uspáva. V konečnom dôsledku je to škoda, už vzhľadom na bojové scény (z vrcholným momentom v úzkej uličke), ktoré sú na špičkovej úrovni a vyslovenie potrebujú rýchlejšie odsýpanie omáčky naokolo. Komu wuxia čoby len trochu vonia, bude pri nich chrochtať blahom. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Sympatický guláš, z ktorého vytŕča, že bol urobený pre peniaze... Nie je to zlé, ale občas je to chaos. Tsui Hark je legenda – naposledy som od neho videl VTEDY V ČÍNE 5 a bol to lepší film. Meče potešia hlavne súbojmi vo finále, inak je to rutina, ktorá poteší zarytých fanúšikov... ()

Reklama

Idaho 

všechny recenze uživatele

Už je to dlouho, co jsem viděl tento film a teprve teď jsem se odhodlal ke komentáři. Tento film mě naplňoval smutkem. Smutkem z toho, jak skvělý ten film mohl být, kdyby se rozdělil alespoň na dvě části, aby mohl být příběh odvyprávěn v celé své šířce a bohatosti. Smutkem z toho, jak krásný to mohl být epický příběh. Smutných 60 %. ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

Asi bych měl nejdřív varovat, že pokud plánujete koupit verzi, co je na stáncích, tak si raději zkontrolujte, že tam jsou uvedeny české titulky. Alespoň to mé dvd je buď s příšerným českým dabingem, nebo v mandarínštině, které nerozumím ani slovo. Možná i kvůli tomu dabingu hůře hodnotím. Vizuál a boje ujdou, ale je až příliš vidět, jak to celé časově zkrouhli... něco jako Red Cliff. Takhle to je bez začátku, bez konce a postavy tam odříkávají celkem náhodné dialogy a dělají náhodné věci. Naštěstí souboje nejsou úplně ploché díky široké přehlídce zbraní. Pobavilo mě hlavně ozubené frisbee. ()

Ender66 

všechny recenze uživatele

Celé to začalo viac ako zaujímavo (wuxia+ fantasy to je pre mňa ideálna kombinácia) no postupne sa to začalo stále viac kaziť. Súboje síce pekne spravené ale miestami dosť neprehľadné, príbeh o 7 statočných bol síce pomerne zaujímavý ale zbytočne prekomplikovaný a film bol zbytočne naťahovaný. Celé to zaklincoval koniec filmu keďže z celej dediny kerú vlastne päť mečov (+dvaja) šli zachraňovať prežilo iba pár detičiek a pani učiteľka, pretože všetkých ostatných pobil zradca v jaskyni v jedných velkolepých jatkách. Milých mojich sedem mečov, síce ste prežili ťažký boj proti zlu všetci, čo som teda nečakal (myslel som, že najmenej starý pôjde dole), ale úbohým dedinčanom ste teda moc nepomohli- tomu sa v žargóne nadáva EPIC FAIL:) ()

Galerie (50)

Zajímavosti (9)

  • Snímek měl představovat úvodní část historické šestidílné ságy, tzv. hexalogie. To se ale nakonec nestalo. Ačkoliv Tsui Hark na filmovém scénáři dvojice následujících snímků pilně pracoval i v době, kdy se primárně zabýval jinou filmařskou prací, zasvěcení pracovníci ještě v roce 2008 pevně věřili, že Tsui svoji představu dotáhne do zdárného konce. Nicméně ani v roce 2011 se žádného zdárného konce nikomu z nich nedostalo, neboť Tsui o žádných pokrocích do této doby nikoho neinformoval, a protože za dobu čítající takřka několik dlouhých let Tsui nepodal žádné zprávy o případném vývoji, či nejednal s žádnou z filmových společností o výrobě, které zřejmě díky nevýrazné divácké pozornosti původního snímku neměly o výrobu snímků navazujících žádný zájem, další vývoj původně zamýšlené hexalogie se nikým již neočekává. (Conspi)
  • Během natáčení vyhrocené závěrečné bojové scény, zneškodnil herec Donnie Yen (Chu Zhaonan), nešťastně mířeným úderem sečné zbraně, svého hereckého kolegu, herce Hong-lei Sun (Fire-wind). Ten byl po zásahu v oblastí očí ještě téhož dne, 7. 12. 2004, převezen do nemocničního zařízení v Pekingu. Den poté se nicméně zrekonstruovaný herec k natáčení snímku opět vrátil a dokončil jak natáčení inkriminované bojové scény, tak i všechny ostatní, a to bez jakéhokoliv zdravotního omezení. (Conspi)

Reklama

Reklama