Chuť melounů

• Tchaj-wan

天邊一朵雲

(Tchaj-wan)
  • Francie

Un nuage au bord du ciel

(Francie)

Bruno Pésery

Zvuk:

Tu Duu-Chih
  • zdepapepa

Těžko popisovat toto, co vlastně ani pořádně nevím co je za žánr, ale bylo tam porno, vtipy, muzikální čísla, asi i nějaké to drama a spousta, spousta melounů. Evropské filmové vody jsou lechce zatuchlé a tahle japonská mrštná rybička, která půjde na sushi, stojí za sledování pouze opravdovým labužníkům. Doporučuji s notnou dávkou sarkasmu a wasabi, jinak vás bude film neustále překvapovat. Na horké letní dny je to zajímavá vzpruha, která vám nedá spát (tedy pokud se dokážete prokoukat k finální, lehce šokující scéně, stejně jako já)(3.7.2010)

Jeden z filmov, kde bodové hodnotenie u mňa nehrá žiadnu rolu. Viac je pre mňa zaujímavejšie sledovať tento film v kontexte predchádzajúcej Ming-liangovej filmografie. Zatiaľ z videného ide jednoznačne o jeho najživočíšnejší film, v ktorom je pozoruhodné sledovať ako s každou novou, muzikálovou sekvenciou narastá v príbehu dominancia ženskej sexuálnej fantázie a aktivity až k eruptívnemu finále... .(7.7.2005)

• Cimr

V životě bych neřekl, že čínský erotický muzikál z prostředí natáčení porna může být tak děsně nudný! Neskutečně se to vleče. Scény, které by v normálním filmu trvaly minutu v tomto filmu trvají pět. Pořád tam někdo někam chodí, někde stojí, někam kouká a zásadně tam při tom nikdo nemluví. Někomu se to snad mohlo líbit, ale pro mě představuje chlap převlečený za penis, kterého na veřejných záchodcích honí Číňanky s kýbly na hlavě všechno ostatní, než metaforu lidské samoty a prázdnoty a bla bla..(26.2.2009)

Mé chuťové pohárky jsou na rozpacích... bylo to sladké? hořké? kyselé? bez chuti? bylo to vůbec dobré? Těžko říct... už dlouho se mi nestalo, abych měla potíže s definicí svých pocitů vyvolaných sledováním filmu. Je to opravdu "divný" film, nebo možná spíše "zvláštní" film... nebo nevím. Mám ráda experimentální tvorbu, která vyčnívá z řad běžných norem, nicméně tenhle kousek mě nechal na rozpacích... V hlavní roli meloun. Meloun na několik způsobů. Žánr lehká pornografie. Opravdu neobvyklá pornografie - často účinkuje meloun. Dále opravdu barevné prostředí. Veselé barvy, zejména růžová - barva melounu. Zajímavá hudba příjemného ražení. Hudba nasládlá - chuť melounů. Příběh, zajímavý příběh, převálcován bizarním prostředím. Prostředím, v němž dominují scény s melounem. No... Některé scény ve mě vyvolaly opravdu nepopsatelné pocity, chvílemi to bylo dokonce nepříjemné, chvílemi příjemné. Nicméně mě film nenasytil tak, jak jsem doufala, že to učiní (**), každopádně originální nápad a kontroverzní přístup (****), takže výsledný dojem ***. Nutno podotknout, že se do tohoto šťavnatého melounů zakousnu znova, a třeba mi tentokrát nezůstane v ústech jen nepopsatelná pachuť.(18.7.2008)

• Phobia

Upozornění: příspěvek obsahuje spoilery!!! To se takhle probudím ve 2:30 ráno, televize pořád hraje a v ní usilovně šuká číňan s figurínou... pravděpodobně s mrtvolou, radši o tom moc nepřemýšlet. Šuká a šuká, kolem štáb, který to natáčí a za kulatým oknem číňanka, co na to nehybně čumí. A číňan šuká a šuká a šuká, občas mu při změně pozice musí figurínu (mrtvolu?) někdo přidržet, občas ho někdo povzbudí... 3:00 a číňan furt šuká. Číňanka za oknem začne sténat a ječet, číňan na ni zírá a šuká jak démon kabuki... 3:02 číňanka je nucena zmlknout, protože jí číňan skrz okno umlčí svým "nástrojem lásky". 3:10 číňan je stále nalepen na okno, bez pohybu, číňanka pořád nemůže s plnými ústy mluvit... 3:15 číňanka ochabuje... Rezignace nebo udušení??? 3:17 Temná obrazovka... 3:18 Titulky. Nic jsem v popisu "událostí" nevynechala. WTF?!? Proč jsem to, do pr*ele, nepřepnula, nevypnula, nebo radši rovnou neusnula? Samozřejmě nemůžu hodnotit film, ze kterého jsem viděla jen závěr, ale skutečně nemyslím, že na téhle porno úchylárně mohlo být něco, co by se mi líbilo (ponechávám však jedinou hvězdičku pro tu nepatrnou možnost). Ještě dodám: přes veškeré to porno jsem necítila ani náznak vzrušení, jen znechucení... co za morbidní fascinaci mě vůbec přimělo tu prasárnu (promiňte, čuníci) sledovat?!(20.2.2009)

• - Režisér Tsai Ming-liang chtěl původně film zaměřit na příběh babičky, která zjistí, že její vnuk pracuje v porno průmyslu, ale když jeho kamarádka a spolu-režisérka Ann Hui nemohla hrát roli babičky, Tsai se rozhodl změnit tuto roli na mladou dívku a Chen Shiang-chyi si díky tomu zopakovala roli své postavy z Tsaiovy staršího filmu Kolik je tam hodin?. (HappySmile)

• - Dávno předtím, než Ming-liang Tsai natočil právě Chuť melounů, tak často v žertu pronášel, že pokud se jeho filmy budou i nadále potýkat s finančními problémy, tak bude nucen přejít do pornografického průmyslu. (DaViD´82)

• - Spousta diváků při promítání na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu opustila sál při finální scéně. (HappySmile)