Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Trailer
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

Trailer

Adrian

Jeden z filmov, kde bodové hodnotenie u mňa nehrá žiadnu rolu. Viac je pre mňa zaujímavejšie sledovať tento film v kontexte predchádzajúcej Ming-liangovej filmografie. Zatiaľ z videného ide jednoznačne o jeho najživočíšnejší film, v ktorom je pozoruhodné sledovať ako s každou novou, muzikálovou sekvenciou narastá v príbehu dominancia ženskej sexuálnej fantázie a aktivity až k eruptívnemu finále... . ()

DaViD´82

Bizarní. Velmi bizarní. A to i na Asii. Ovšem zároveň originální. Velmi originální. A to i na Asii. Tsaiova artová masturbace nad chutí melounů mi však nezachutnala. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že koukám na sekci vystřižených scén a ne na film. Ale aspoň, že ty "rebelovské" muzikálové scény to drží nad vodou nezajímavé nudy. Jsou totiž, když nic jiného, tak - chvíle napětí - absurdně bizarní. Jak také jinak. ()

Marius

Melóny mi boli prezentované ako „film aký si ešte nevidel“.....a to je absolútna pravda. Antilovestory z prostredia natáčania pornofilmov poňatá ako muzikál, to som teda ešte nevidel. Ultradlhé zábery, minimum dialógov, absurdné situácie a s nimi do kontrastu v najprekvapujúcejšej chvíli postavené muzikálové čísla, ktoré konkurujú i výstupu v Cha no Aji. U mňa jednoznačne vedú dáždnikový taneček a naprosto neprekonateľná záchodová choreografická vsuvka „ty to zvládneš“. Hodnotenie berte s rezervou , toto sa bežnému chápaniu pojmu „film“ vymyká takže je úplne jedno koľko by som dal....bavil som sa kráľovsky. Nezabudol som na niečo ....? Ahaaa a sú tam melóny .......(x+1)/25z+ 13 / 10 kde x je počet melónov ktoré ste nezjedli a z počet melónov s ktorými ste súložili) ()

EdaS

Tahle speciální artovka mi vzdáleně připomněla Reygadasův Souboj s nebem - oba jsou to filmy velmi zvolna vyprávěné, do kterých se člověk musí ponořit, jinak hrozí minutí se a nuda, oba rafinovaně pracují se zobrazením sexu a diváckým šokem a o obou se docela těžko píše. Chuť melounů je pro mě nejvíc filmem o osamění a prázdnotě a jako takovému mu rozumím. ()

Faye

Je to můj první film od tohoto režiséra a asi jsem na takovou „ ujetost „ nebyla připravená. Některé záběry mi vyloženě víc než nesedly, což bylo zřejmě účelem, ale ..... prostě mi nesedly. Mix erotiky, porna, perverzí a barevných hudebních vsuvek. A v jedné z hlavních rolí - meloun. Rozhodně velmi podivné !!! Nakonec, po pečlivém zvážení, za 3*. Muzikálová čísla jsou úchvatná a úvodní melounová milostná scéna. nezapomenutelná, i když v době nedostatku vody sebou nese jistá, následná rizika : -). Vidět to znovu, ale už nechci. ()

• Dávno předtím, než Ming-liang Tsai natočil právě Chuť melounů, tak často v žertu pronášel, že pokud se jeho filmy budou i nadále potýkat s finančními problémy, tak bude nucen přejít do pornografického průmyslu. (DaViD´82)
  • Spousta diváků při promítání na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu opustila sál při finální scéně. (HappySmile)
  • Režisér Tsai Ming-liang chtěl původně film zaměřit na příběh babičky, která zjistí, že její vnuk pracuje v porno průmyslu, ale když jeho kamarádka a spolu-režisérka Ann Hui nemohla hrát roli babičky, Tsai se rozhodl změnit tuto roli na mladou dívku a Chen Shiang-chyi si díky tomu zopakovala roli své postavy z Tsaiovy staršího filmu Kolik je tam hodin?. (HappySmile)