Chuť melounů

• Tchaj-wan

天邊一朵雲

(Tchaj-wan)
  • Francie

Un nuage au bord du ciel

(Francie)

Pen-jung Liao

Bruno Pésery

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Bizarní. Velmi bizarní. A to i na Asii. Ovšem zároveň originální. Velmi originální. A to i na Asii. Tsaiova artová masturbace nad chutí melounů mi však nezachutnala. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že koukám na sekci vystřižených scén a ne na film. Ale aspoň, že ty "rebelovské" muzikálové scény to drží nad vodou nezajímavé nudy. Jsou totiž, když nic jiného, tak - chvíle napětí - absurdně bizarní. Jak také jinak.(14.3.2008)

• Niella

Pre mna sa film sklada z 2 zakladnych prvkov: Z formy a obsahu. A u mna osobne vacsinou prevysuje obsah nad formou. V tomto filme bol obsah nulovy a pri tom sa dalo z nametu vytrieskat ovela viac. Bohuzial i forma sa mi absolutne nepacila (naozaj ma nebavi pozerat sa 10 minut na chodbu a pocuvat doznievajuce kroky, nech je to uz akokolvek "artove"). * je za skvele muzikalove cisla, ktorych bolo bohuzial primalo.(21.12.2006)

• Cimr

V životě bych neřekl, že čínský erotický muzikál z prostředí natáčení porna může být tak děsně nudný! Neskutečně se to vleče. Scény, které by v normálním filmu trvaly minutu v tomto filmu trvají pět. Pořád tam někdo někam chodí, někde stojí, někam kouká a zásadně tam při tom nikdo nemluví. Někomu se to snad mohlo líbit, ale pro mě představuje chlap převlečený za penis, kterého na veřejných záchodcích honí Číňanky s kýbly na hlavě všechno ostatní, než metaforu lidské samoty a prázdnoty a bla bla..(26.2.2009)

Mňam Melouny, to bylo vždycky moje.-Stejně fatální jako Korida lásky (mám na mysli neschopnost,neochotu,nebo nemožnost zvolit si jiný komunikační prostředek než sexus),naštěstí odlehčené nějakým tím humorem. Jen škoda ,že závěrečné titulky přišly moc brzy a tak se už asi nedozvím jestli hrdinka skousla nebo neskousla. -(velmi ,,zajímavé" hodnocení předvedl dobytek-to je opravdu jeho uživatelské jméno-,který má rád asiatky a čínský polívky,ale nesnáší bobry a asijské filmy. To jeho hodnocení by měli dávat na obrazovku před puštěním tohoto filmu,-spousta lidí by tak už nemusela být pohoršována a mohli by si klidně přepnout třeba na Robocopa.)(Na rozporuplných reakcích má velkou vinu ,podle mě ,distributor.Po jeho prezentaci filmu-hlavně přebal DVD-si to zřejmě spousta nešťastníků pořídila jako že bude péčko,nebo love story,nebo muzikál ,-a ono prd.Film o samotě ,o neschopnosti ,,normální" komunikace v odcizeném betonovém světě,- velmi nekonformě zpracovaný.Spousta výtek je o zdlouhavosti děje a pomalém tempu.No a všiml si už někdo z těch prudičů jak se samota vleče?-Není to poprvé ani naposled,kdy relativně jednoduchý -tentokrát smutný- příběh je mnohdy velmi negativně přijmán jen pro své netradiční zpracování a neschopnost většiny diváků přijmout něco jiného,než nám pořád cpe ta naše euroamerická produkce.)(27.4.2009)

• Rex Mundi

Umelecko-erotický hybrid, ktorý nie je ani umením, ani erotikou. Pre mňa bizarnosť a "ujetosť" na dobré hodnotenie nestačí. Navyše je to príšerne dlhé a príšerne pomalé. Väčšinu filmu som pozerala pri dvojnásobnej rýchlosti a vôbec som nemala pocit, že je obraz zrýchlený. 1/2* za niektoré hudobné vsuvky. Apropos, nebyť textu distribútora, nemala by som ani šajn, o čom to je.(17.7.2006)

• - Dávno předtím, než Ming-liang Tsai natočil právě Chuť melounů, tak často v žertu pronášel, že pokud se jeho filmy budou i nadále potýkat s finančními problémy, tak bude nucen přejít do pornografického průmyslu. (DaViD´82)

• - Režisér Tsai Ming-liang chtěl původně film zaměřit na příběh babičky, která zjistí, že její vnuk pracuje v porno průmyslu, ale když jeho kamarádka a spolu-režisérka Ann Hui nemohla hrát roli babičky, Tsai se rozhodl změnit tuto roli na mladou dívku a Chen Shiang-chyi si díky tomu zopakovala roli své postavy z Tsaiovy staršího filmu Kolik je tam hodin?. (HappySmile)

• - Spousta diváků při promítání na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu opustila sál při finální scéně. (HappySmile)