Chuť melounů

• Tchaj-wan

天邊一朵雲

(Tchaj-wan)
  • francouzský

Un nuage au bord du ciel

• slovenský

Pen-jung Liao

Bruno Pésery

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Distributoři ukazují na extrémnost a šokantnost v rámci současné filmografie. Já s nima souhlasím a zároveň se tomu směju. Film je víc než cokoliv jiného ukázkou dnešní společnosti z její skutečné stránky. Slovo realistický ale není na místě. Spíše si představte tvář, co vám dává facku. Realita, co nereálně ukazuje realitu. Komunikace skrze sex nahrazuje slova více než dobře. Vítejte ve světě mlčícího muzikálu. (A na závěr, jen tak do závorky...opět vtipné celkové hodnocení)(22.6.2009)

Melóny mi boli prezentované ako „film aký si ešte nevidel“.....a to je absolútna pravda. Antilovestory z prostredia natáčania pornofilmov poňatá ako muzikál, to som teda ešte nevidel. Ultradlhé zábery, minimum dialógov, absurdné situácie a s nimi do kontrastu v najprekvapujúcejšej chvíli postavené muzikálové čísla, ktoré konkurujú i výstupu v Cha no Aji. U mňa jednoznačne vedú dáždnikový taneček a naprosto neprekonateľná záchodová choreografická vsuvka „ty to zvládneš“. Hodnotenie berte s rezervou , toto sa bežnému chápaniu pojmu „film“ vymyká takže je úplne jedno koľko by som dal....bavil som sa kráľovsky. Nezabudol som na niečo ....? Ahaaa a sú tam melóny .......(x+1)/25z+ 13 / 10 kde x je počet melónov ktoré ste nezjedli a z počet melónov s ktorými ste súložili)(6.12.2006)

Netradičné zakončenie Tsaiovej trilógie. A jedno z najúžasnejších vyvrcholení. Tsai je v tomto prípade omnoho vtipnejší, sexuálne otvorenejší a dramatickejší než vo svojich predchádzajúcich snímkov. Zároveň je stále verný svojmu výraznému rukopisu, pričom ho v tomto smere posúva na novú úroveň. Voda tu stále hrá svoju dôležitú úlohu, ale zároveň prvky z predchádzajúcich filmov sa tu stávajú silnejšími nositeľmi významov. Plus sú tu muzikálové čísla a príjemné ústredné duo. Pre mňa zatiaľ jeho najlepší film.(23.8.2014)

Je to můj první film od tohoto režiséra a asi jsem na takovou „ ujetost „ nebyla připravená. Některé záběry mi vyloženě víc než nesedly, což bylo zřejmě účelem, ale ..... prostě mi nesedly. Mix erotiky, porna, perverzí a barevných hudebních vsuvek. A v jedné z hlavních rolí - meloun. Rozhodně velmi podivné !!! Nakonec, po pečlivém zvážení, za 3*. Muzikálová čísla jsou úchvatná a úvodní melounová milostná scéna. nezapomenutelná, i když v době nedostatku vody sebou nese jistá, následná rizika : -). Vidět to znovu, ale už nechci.(24.6.2006)

• Pethushka

Chuť melounů jsem si pustila na doporučení a taky proto, že mám ráda melouny. Jenže po úvodní melounové scéně se tam už nic zajímavého nedělo. V podstatě se tam střídají jen zdlouhavé scény bez dialogů s těmi erotickými. Muzikálové vložky, jejichž smysl mi nějak unikl, mě taky nijak neoslovily. Závěr byl sice docela originální, ale kvůli konci přece na film nekoukám. 1,5*(13.9.2014)

• - Dávno předtím, než Ming-liang Tsai natočil právě Chuť melounů, tak často v žertu pronášel, že pokud se jeho filmy budou i nadále potýkat s finančními problémy, tak bude nucen přejít do pornografického průmyslu. (DaViD´82)

• - Režisér Tsai Ming-liang chtěl původně film zaměřit na příběh babičky, která zjistí, že její vnuk pracuje v porno průmyslu, ale když jeho kamarádka a spolu-režisérka Ann Hui nemohla hrát roli babičky, Tsai se rozhodl změnit tuto roli na mladou dívku a Chen Shiang-chyi si díky tomu zopakovala roli své postavy z Tsaiovy staršího filmu Kolik je tam hodin?. (HappySmile)

• - Spousta diváků při promítání na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu opustila sál při finální scéně. (HappySmile)