Válečná kořist

Scénografie:

Toto Castillo

Kostýmy:

Debora Araya

Tri ale iba za prostredie.(24.10.2014)

Mno z mýho pohledu hodně průměrnej film. Matta Salingera už jsem viděl v Hořící džungli, takže to pro mě není úplně neznámej ksicht, ale ani nijak extra charizmatickej. Film má solidní rozjezd, ale pak se z něj vyklube taková standartní béčková chujovina a ke konci už jsem se přeci jenom začal trochu nudit. Akce tu nijak extra moc není a je průměrně natočená, prostředí je slušný a to je asi tak všechno. Když nebudete čekat žádnej megahit, tak dostanete uspokojující standartní béčko na jedno shlédnutí.50%(2.3.2016)

• Big Bear

Dobrodružný rádoby drsný akčňák z tolik oblíbeného asijského prostředí pro americké dobrodruhy... Pro mne doposud neznámý Matt Salinger je humanitárním pracovníkem a rozváží hladovějícím Thajcům rýži. Po jednom z konfliktů, kdy se mu hladový dav vrhne na auto a on je jízdou setřese je humanitární organizací propuštěn. Bez práce a s dluhy přijme nabídku Michaela Ironside, který je pracovníkem velvyslanectví Kanady. Dávný zlatý kambodžský poklad drží Rudí Khmérové v již kambodžském území za relativně bezpečnou hranicí Thajska. Jelikož v Kambodži mají léky pětinásobnou hodnotu, je dohodnuto s vůdcem místní skupinky Rudých Khmérů výměna náklaďáku léků, za zlato. To má být diplomatickými zavazadly Kanady převezeno do Evropy a uloženo na konta ve Švýcarsku. Jelikož je cesta do Kambodži nebezpečná, poskytne mu za procenta z obchodu zkorumpovaný plukovník thajské armády ozbrojenou eskortu dvou armádních jeepů s vojáky. Salinger si sebou vezme na cestu přítele Haing S. Ghora a dále s nimi jede manželka Ironsida coby kontrolor celého obchodu. (!!!).. Od provedení nabídky až po cestu náklaďáku přes hranice Kambodži vše funguje docela v pořádku. Dialogy jsou uvěřitelné a i herci přesně zapadající do rámce dobrodružného snímku (drsňák, kočička, zlý tlustý plukovník atd..). Oproti tomu thajský komparz hrající vojenskou eskortu těžce přehrává... Abych to zkrátil. Samozřejmě nikdo ze zainteresovaných do obchodu včetně Rudých Khmérů nemá v úmyslu dohody dodržet a každý si chce zlato ponechat. To zavdá několika ,,akčním "přestřelkám a dvěma ,,honičkám" vojenského náklaďáku... Závěr (byť předvídatelný) zprvu uvěřitelný scénář srazil spolehlivě na kolena do bahna desítek podobných akčňáků z džunglí...ke konci jsem se i nudil a občas koukl se zívnutím na remaining time na displeji přehrávače.... Bohužel jsem se díky coveru DVD chytil na účast Martina Sheena, který zde má pidi roli lékaře a Haing S. Ngora, kterého znám z jiného snímku Killing Fields (to je ovšem snímek o řadu tříd výš). Film nepřináší nic nového pod sluncem a počátkem akčních scén působí místy dokonce směšně. * *(31.7.2011)

Chtít rozdat více rýže než je příděl od šéfa, toť základ k vyhazovu a následné strastiplné cestě džunglí do rudokhmérského tábora.(24.11.2012)