Karakoram Highway (TV seriál)

Dokumentární

Slovensko, 1995, 3x29 min

Pavol Barabáš

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Příjemný dokument z prostředí nám neznámého.(9.3.2013)

Ako každá expedícia, ktorú Pavol Barabáš postúpi a ktorej priebeh zveční na kamere aj táto nesie špecifické znaky. Jeho expedície sa vyznačujú schopnosťou zachytiť krajinu a ľudí, ktorý ju obývajú. V Karakoram Highway sa snaží zachytiť spôsob života kmeňov a národnostných menšín, ktoré žijú medzi 4 najvyššími pohoriami sveta, bez toho aby zasahoval, ale aby ponúkol západnému divákovi cestu do minulosti a za poznaním. Karakoram Highway je seriál, ktorý zachytáva krásne scenérie najväčších pohorí sveta a ktorý mapuje cestu slovenskej expedície, ktorý prechádzajú aj cez Hodvábnu cestu. Historicky, geograficky a sociálne cestopisný dokument, tvorí akýsi predvoj budúcich Barabášových veľkých filmov, ktoré sa vyznačujú dobrodružstvom, človekom, ktorý je vystavením cudziemu a nebezpečnému prostrediu a myšlienkami filozofického rázu, ktoré dodávajú príbehom, ktoré Pavol Barabáš rozpráva určitú mystifikáciu. Karakoram Highway je pekný pohľad na východné kultúry, zvyky a náboženstvá, ktorý svojou dynamickosťou a podmanivým hlasom rozprávača, dokáže upútať aj niekoľko rokov od svojho vzniku.(18.10.2011)