Amazonia vertical

Auyan Tepui... Najväčšia stolová hora Amazónie... Indiáni veria, že na jej vrchole sídlia démoni... Beckovi Ondrejovičovi sa podarilo prejsť prvý kompletný prechod hory. Jej vertikálne línie mu tak učarovali, že sa pod horu vrátil aj s priateľmi, aby vyliezli nikým nedotknutú panenskú stenu. Amazonia Vertical - film o sile prírody a dobrodružnom objavovaní strateného sveta. Film, ktorý osloví tú krehkú časť v nás... (oficiální text distributora)

michalkop

Hodnotím-li to po zábavné hodnotě a nádherné okolní přírody, tak jednoznačně za pět hvězdiček. Měl bych-li to hodnotit podle kvality kamery, tak stěží za tři (roztřesená ruka, přesvětlené plochy apod.). Pokud podle kvality přípravy expedice, tak to chvílemi vypadalo rovnou na odpad - lezou tam po skalách v normálních sandálech, snad dokonce od ťamanů atp. :D ()

AdamDM

Neviem ani čo sa dá k tomuto dokumentu napísať. Ako každý od Barabáša, aj tento je vynikajúci a som rád, že na Slovensku máme aspoň takúto produkciu cestopisných dokumentov, keď už nie filmov klasických. Rozprávačov magický hlas drží diváka v kresle a nedovolí mu odpútať sa. ()