Amazonia vertical

Trailer

Auyan Tepui... Najväčšia stolová hora Amazónie... Indiáni veria, že na jej vrchole sídlia démoni... Beckovi Ondrejovičovi sa podarilo prejsť prvý kompletný prechod hory. Jej vertikálne línie mu tak učarovali, že sa pod horu vrátil aj s priateľmi, aby vyliezli nikým nedotknutú panenskú stenu. Amazonia Vertical - film o sile prírody a dobrodružnom objavovaní strateného sveta. Film, ktorý osloví tú krehkú časť v nás... (oficiální text distributora)

Trailer

Marek1991

Občas mi Barabášove filmy pripadajú len ako filmy z dovolenky. Začiatky s nejakými tými citátmi sa mi páčia, taktiež mapky s tým, ako postupovali, či krajina a opis prežívania situácií, no občas je to patetické, občas sa viac reční, než by tam bolo umenia a občas to nudí. Tento film mi veľmi nesadol, mám rád skôr iné. ()

ScarPoul

Jeden z najlepších filmov Pavla Barabáša. Jeho expedičné filmy, ktoré špecifickým spôsobom hovoria o neprebádaných zákutiach našej planéty, sú jedny z najoceňovanejších vôbec. Samotný Barabáš patrí k tvorcom, ktorý vyhrali najviac cien. Jeho neutíchajúca túžba objavovať a točiť stále nové svety a civilizácie je pre nás ako divákov zárukou mnohých dobrodružstiev pri ktorých sa tají dych a kde strach strieda obdiv. Amazonia Vertical vzdáva holdom Stratenému svetu, ako ho z časti opísal Conan Doyle a tiež ľudskému snaženiu a odhodlaniu, ktorá aj napriek zložitosti a prekážkam, dopomohla expedícií v zdraví a z množstvom zážitkov cestu dokončiť. Film, ktorý využíva všetky Barabášové typické prvky a tým sa dostáva na pomyselný vrchol jeho doterajšej tvorby. Jeden z najlepších expedičných filmov, aké som kedy videl. ()

jojinecko

Nie je to síce najväčší hardcore (118 dní v zajatí ľadu je neprekonané:), ale aj tak dávam svoj skalp dole pred všetkými účastníkmi výpravy a najmä pred Barabášom, ktorý v "celkom nepríjemných" podmienkach dokázal ešte spraviť maximálne vychytané zábery a spracovať ich do tohto pútavého dokumentu. Obdivuhodné a povrdzujúce fakt že P.B. je svetová extratrieda. Btw tá Pomom spomínaná ľakačka stála fakt za to!!!:) ()

Slarque

Nevím, zda je to spíš sportovní či cestopisný dokument. V každém případě jde o solidně zdokumentovanou expedici do míst, kam ještě civilizace nedosáhla. Příroda stejná jako před tisícovkami let. Lezení po převislých stěnách, prodírání se neprostupnou džunglí, skákání po kamenech a slaňování... prostě pravé dobrodružství. ()

Pitrsss

Přesně takhle si představuji dobrodružný dokument se vším všudy. Postup neprobádanou krajinou a obrázky, které berou dech. Krásně syrově natočené. Rozvážný a trefný komentář, díky kterému z toho celého cítím takovou čistotu a hlavně poctivost - ač to zní jako maximální klišé. Barabáš je velký pán a na podobně laděné věci se mohu koukat pořád. 90% ()