O Sazinkovi

Animovaný / Rodinný
Československo, 1977, 1 h 36 min (Minutáž: 6–8 min)

Epizody(13)

Animovaný kreslený Večerníček pro nejmenší diváky o příhodách malého kouzelného chlapečka - kominíčka Sazinka, který vznikl v roce 1976. A co takový malý kominíček dělá? Každé ráno vyjde ze svého domečku na střeše, vyleze po žebříku ke sluníčku a očistí je. Pak vzbudí plechového kohouta, rozežene mraky - tak vypadá jeho ráno. A střechy a vůbec výšky, to je jeho. Nikdy nespadne a všude se dostane včas, protože na cylindru má vrtulku, takže může létat. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Karlos80 k tomuto seriálu (1)

O Sazinkovi (1977)

Tak tento opět 13. dílný večerníčkový seriál jak už zde napsali předemnou jiní se doopravdy moc nepovedl. Václav Bedřich byl jinak vynikající a uznávaný autor animovaných snímků pro děti to všechna čest, ale po úspěšném Maxipsu Fíku, si myslím že tímto seriálem prožil a na vlastní kůži zažil takové malé autorské "faux pas". Něco málo to sice mělo z Káťi a Škubánka něco zas odjinud ale jako celek to na mě zapůsobilo už po prvním shlédnutí slaběji než jiné z této doby. Slabší průměr 2,5/5* ale úvodní znělka se zas povedla. ()