poster

Kachní sezóna

 • Mexiko

  Temporada de patos

 • Slovensko

  Kačacia sezóna

 • Velká Británie

  Duck Season

Komedie

Mexiko, 2004, 90 min

Kamera:

Alexis Zabé
(další profese)
 • rawen
  ****

  Příjemná maličkost... 7/10(1.6.2008)

 • freddy
  ****

  Filmy z Jižní Ameriky jsou v mém soukromém žebříčku oblíbených filmařských destinací na druhém místě, což znamená, že filmy z této části naší planety považuji za jedny z nejkvalitnějších. A film Kachní sezóna mne v tomto názoru ještě více utvrdil. Ale hezky postupně. Tenhle film jsem sušil doma ve skříni nějakých půl roku, než jsem si ho dnes pustil. Upřímně jsem ale nevěděl, co od toho čekat. Ale co jsem viděl mě velice zaujalo. Omšelé a vcelku nudné panelové sídliště na mexickém předměstí, kde se v neděli v 11 hodin dopoledne nic moc neděje. A za dveřmi v jednom z těchto paneláků v tuto dobu dva čtrnáctiletí kamarádi začínají hrát videohru. Ale co dělat, když náhle vypadne proud? To se potom hodí, když v bytě máte šestnáctiletou sousedku, která si k vám přišla upéct dort. A když potom přijede poslíček s pizzou o několik sekund déle, než měl, a nechce se hnout, dokud mu kluci nezaplatí, je o zábavu postaráno. Tenhle film je podle mého názoru zcela netypický, což mu však přidává na zajímavosti. Sledovat čtyři postavy, jak tráví nedělní dopoledne v panelákovém bytě, to byl úžasný nápad a mě to naprosto nadchlo. Netuším, v čem spočívá kouzlo této mexické komedie, nedokážu ani vysvětlit, proč hodnotím tak, jak hodnotím. Jen prostě tuším, že tohle je něco úžasného a nevšedního, a že si to zaslouží pořádně ohodnotit. A tak uděluji čtyři hvězdičky.(11.5.2009)

 • Mononoke.
  ***

  Tenhle film má zvláštní kouzlo. Velmi roztomilé, dobře se na to kouká, žádná velká zápletka...(2.5.2009)

 • Falko
  ***

  Zvlastny film, pri ktorom aj napriek tomu, ze som sa chvilami nudil, ma dokazal nejako aj tak vtiahnut do deja. Mozno aj prave tym, ze nudny nedelny den dvoch chlapcov prerusila 16 rocna susedka, ktora si chcela iba nieco napiect a este k tomu sa vypol prud, kvoli ktoremu nemohli hrat pocitacove hry. Svoju ulohu tu zohral aj roznasac pizze a celkom ma tie konverzacne sarapatky zaujali. Pre laickeho divaka zvyknuteho iba na komercne hity je to urcite odpad, avsak pre mna to bola taka odbocka a oddych pri inom type filmu, ktorym je prave tento film. Druhykrat by som ho uz ale nechcel vidiet... 05.07.2010 _______ Daniel Miranda - (Flama) +++ Diego Catano - (Moko) +++ Danny Perea - (Rita) +++ Enrique Arreola - (Roznášač pizze Ulises) +++ Carolina Politi - (Flamova matka) +++ Hudba: Liquits +++(5.7.2010)

 • Katullka
  ***

  Jestli je něco nic, tak to nic je tohle. Když člověka něco nebaví, tak se na to koukat nemá a já to stejně dokoukala.(21.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace